Donanım

Sony'den yeni 4K LED TV serisi!

Sony BRAVIA yeni X8505A Serisi ile 4K TV ürün yelpazesini genişletiyor.


Sony, üstün görüntü kalitesi sunan ve ayrıca, aynı Sony teknolojileri ile  daha zengin ve geniş bir ses aralığı için yeniden tanımlanmış bir ses sistemini içinde barındıran BRAVIA 4K LED TV yelpazesini genişletiyor. Full HD’nin dört katı çözünürlüğe sahip olan yeni Sony BRAVIA X8505A serisi, en son ev eğlencesi deneyimini arayan her ev sahibi tarafından memnuniyetle karşılanacak.

Aktif 3D teknolojisi ile fark yapan bir seri…

Yeni BRAVIA X8505A serisi 4K TV’ler, X9005A serisindeki ile aynı görüntü teknolojilerini paylaşıyor ve ultra kaliteli 4K detaylara ve zengin renklere sahip üstün renk kalitesi sunmaya devam ediyor. Tek istisnası; X8505A serisinde Aktif 3D teknolojisinin kullanılması. 4K X-Reality Pro görüntü işlemcisi, kaynağı ne olursa olsun tüm içeriklerin Ultra-Yüksek Çözünürlüklü izlenmesi için optimize edilmesini sağlıyor. Özel bir 4K veri tabanı ve işleme algoritması kullanan BRAVIA X8505A, 2K içeriği neredeyse orijinal 4K çözünürlüğe yükseltebilirken, görsel paraziti azaltıyor ve görüntülerin biçimini düzeltiyor. 4K LED TV X8505A serisinin yanı sıra halen temin edilebilen 65 inç ve 55 inç X9005A serisi de 2013 yılının sonundan itibaren internet üzerinden gerçekleştirilecek bir yazılımı güncellemesi ile 4K/60p içeriği göstermek için HDMI Sürüm 2.0 Spesifikasyonu’nu destekleme yeteneğini kazanacak.

1383812907_kd-65x8505accwreci.jpg

Daha canlı ve gerçek renkler

TRILUMINOS Ekran, ekran üzerinde daha nefes kesici, daha canlı, gerçek yaşamı aratmayan renklerin yeniden üretimini mümkün kılarken, daha yüksek bir derinlik hissi de yaratıyor. Bu daha geniş renk gamı TRILUMINOS Renk ile uyumlu Sony dijital fotoğraf makineleri ve video kameralar kullanılarak yakalanan kişisel içeriklerin görüntü kalitesini de zenginleştirerek geliştiriyor.

 1383812921_kd-65x8505acwreci.jpg

Billur gibi net tiz ve derin bas sesler

X8505A serisi BRAVIA 4K TV’ler, billur gibi net tiz sesler ile derin baslar üreten tweeter ve yardımcı wooferlı entegre bas refleks hoparlörü sayesinde öne çıkıyor. Üç sürücü birimi ile mükemmel görüntü kalitesine, sarmalayan bir izleme deneyimi için son derece güçlü ve etkileyici ses eşlik ediyor.

 1383812932_kd-65x8505afreci.jpg

Mobil cihazlarla akıllıca bağlanma imkânı sunan “Smart Connect” özelliği

Cihazlarını kablo bağlama zahmeti olmaksızın televizyonlarına bağlamanın yollarını arayan kullanıcılar için Wi-Fi özellikli olan X8505A beraberinde, TV ile kullanıcının mobil cihazları arasında cihazlar arası bağlanabilirliği geliştiren bir dizi özellik de sunuyor. “Smart Connect” özelliği cihazları kusursuz olarak TV ile eşleştirirken “One-touch mirroring” ise kullanıcıların  Yakın Alan İletişim (NFC) özellikli telefonlarını, TV ile birlikte verilen One-touch Uzaktan Kumanda’ya dokundurarak kablosuz bağlantı kullanmasına imkân veriyor. Dahası, “TV SideView” uygulaması sayesinde kullanıcılar TV üzerinde gösterilen içeriğin keyfini artırmak için akıllı telefon veya tabletlerini ikinci bir ekran olarak kullanabiliyor.

 
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.