Donanım

Sony’den yeni ses kontrollü 360 derece hoparlör

Sony’den üstün sese ve dahili Google Assistant özelliğine sahip yeni ses kontrollü 360 derece hoparlör.


Sony’nin yeni ses kontrollü hoparlörü LF-S50G, tek bir kompakt ve şık hoparlörle online bilgilere ve yüksek kaliteli sese kolayca erişim imkanı sunuyor.

360 derece ses özelliğine sahip hoparlör, evinizin yeni dijital hub’ı olarak görev yapıyor. Dahili Google Assistant özelliği ile hoparlör adeta sevdiğiniz bir şarkıyı çalmasını isteyeceğiniz veya sorular sorabileceğiniz sanal kişisel asistanınız haline geliyor.

Sesle kumanda edin

Soru sormak veya yeni ve eğlenceli bilgiler edinmek için artık telefona dokunmanız ya da elinize almanız gerekmiyor, yalnızca konuşmanız yeterli. İşe gidiş güzergahınızdaki trafiğin durumunu öğrenmek, sabah uyanmak için alarmı kurmak veya bir sonraki seyahatinize ait uçak rezervasyon bilgilerini almak için sadece “Ok Google” diyerek hoparlörü açabilir ve bir fırsatlar dünyasının kapısını aralayabilirsiniz. Aynı zamanda, yaklaşan randevularınızı yönetmek için takviminizi kontrol edip güncelleyebilir, yapılacak işler listenize ekleme yapabilir, günün geri kalanını planlamanıza yardımcı olması için hava durumu tahminlerini ve haberler hakkında genel bilgileri alabilirsiniz.

S50G yalnızca çok odalı bir kurulum için evdeki diğer hoparlörlerle kusursuz bir bağlantı kurmakla kalmıyor. Aynı zamanda Google Assistant özelliği sayesinde çok sayıda farklı akıllı cihazı sesle kontrol etmenize yardımcı oluyor. Böylece dahili Chromecast, Nest, Philips Hue ve IFTTT gibi uyumlu platformlar aracılığıyla yalnızca sesinizi kullanarak odayı mükemmel sıcaklığa getirebilir ve ışıkları ruh halinize uygun şekilde kısabilirsiniz.

Google Assistant’a vereceğiniz basit bir sesli talep ile Spotify, Google Play Music, Pandora, TuneIn ve iHeartRadio gibi servislerden müzik çalmasını, internet yayınını açmasını veya radyo çalmasını isteyebilirsiniz.

Her yönde ses

360 derece dikey çift yönlü hoparlör sistemi ile S50G kablosuz hoparlör, ortalama bir odayı rahatlıkla sesle doldurabiliyor. Böyle kompakt bir hoparlörden doğal bas sesleri odanın her yerinde aynı ses kalitesinde duyurmak amacıyla S50G’de vokal ve tiz notaları net şekilde yeniden üreten tam yelpazeli bir hoparlör, bas sesleri yeniden üreten özel bir subwoofer, küçük bir formdan gelen nötr bas için sönümlü bas refleks kanal ve sesi her yöne yaymak için iki aşamalı tüm yönlü yayıcı gibi parçalar bulunuyor. Yüksek kaliteli ses, bu kilit parçaların Sony’nin ses teknolojisindeki uzmanlığı temelinde bir araya getirilme şekliyle ortaya çıkıyor.

Eşsiz kullanılabilirlik

S50G ses kontrollü hoparlör, evinizin her odasına uyum sağlamak üzere tasarlandı. IPX3 standardında sıçramaya dayanıklı olması ve tezgahın üzerine yerleştirildiğinde temiz kalabilmesini sağlayan su geçirmez kaplaması sayesinde mutfakta da rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayrıca bir bakışta zamanı rahatlıkla öğrenmenizi sağlayan saat göstergesiyle yatak odalarına uyum sağlıyor.

Bluetooth ve NFC desteğine sahip S50G akıllı hoparlörde hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip cep telefonunuzdan hızlıca müzik çalmanızı sağlayacak tek dokunuşla bağlantı özelliği bulunuyor.

Kompakt, boru şeklindeki formunda iki renk seçeneği (siyah veya beyaz) ile sunulan hoparlör, sıçramaya dayanıklı dokulu malzeme ile çevrili ve krom tabana sahip. Aynı zamanda, şarkıları çalmaya başlamak, bir sonraki şarkıya geçmek veya sesi ayarlamak için hareket ile kumanda özelliği de bulunuyor.

Ürünün servis başlangıç tarihleri ve koşulları ülkeden ülkeye değişiklik gösteriyor. LF-SG50, İngiltere, Almanya ve Fransa’da Kasım 2017’den itibaren temin edilebilecek.

Not: Üçüncü tarafların sunduğu hizmetlerin değiştirilmesi, aksaması, durdurulması veya sona erdirilmesi halinde, Sony hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.