Donanım

Sony'nin e-kağıt kullanılan akıllı saati görüntülendi

FES Watch adlı akıllı saat tasarım ve kişiselleştirilebilir özellikleriyle ön plana çıkıyor.

Sony'nin e-kağıt kullanılan akıllı saati görüntülendi

Birkaç gün önce yayınlanan raporda Sony’nin elektronik kağıt özellikle bir akıllı saat üzerinde çalıştığı iddia edildi. Çok geçmeden ekranı ve kordonu e-kağıt özellikli olan akıllı saat ortaya çıktı.

FES Watch olarak isimlendirilen akıllı saat Sony’nin alt kuruluşlarından biri olan Fashion Entertainments isimli şirket tarafından geliştiriliyor. FES Watch için bir yardım fonu oluşturan ve bunda da başarılı olan kuruluş Mayıs 2015’te e-kağıt ekranlı akıllı saati destekçilere göndermeye başlayacak.

1417415386_8.jpg

FES Watch her ne kadar bir akıllı saat olarak adlandırılsa da, tasarım ve özelleştirilebilir yapısıyla ön planda olacak. Mevcut akıllı telefonlarda bulunan birçok özellikten (sesli arama, fitness takip vs) yoksun olacak FES Watch bu sayede iki ayı aşan bir pil süresine sahip olacak. 

Saatin ekranı ve kordonları e-kağıttan oluşuyor. Böylelikle saatin ekranı, kullanıcı arayüzü ve kordon yapısı kullanıcıların günlük aktivitelerine göre farklılık gösterebilecek.

FES Watch teknik özelliklerinden ziyade tasarım ve özelleştirilebilir yapısıyla kullanıcılara cezbetmeye çalışacak. Geliştirici Fashion Entertainments e-kağıt özellikli akıllı saatin yanında papyon, ayakkabı ve şapka gibi aksesuarlar da geliştiriyor.

Alt kısımda ve sonraki sayfalarda e-kağıttan oluşan akıllı saatin video ve görüntülerine göz atabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.