Donanım

Sony'nin Windows 8'li tableti sızdırıldı!

İşte Sony firmasının Windows 8 ile çalışacak melez tableti!


Bu yıl 26 Ekim'de piyasaya tam sürümü yayımlanacak olan Windows 8 ile çıkacak ürünler resmi yada sızıntı olarak açıklanmaya başlandı. Sony firması da bu kervanın içinde ve Windows 8 işletim sistemi ile çalışan tablet modeline ait görseller internete sızdırıldı.

Sony VAIO Duo 11 olarak adlandırılacak olan cihaz, Pocketnow tarafından internete görüntüleri sızdırıldı. Görüntülere baktığımız zaman, 11 rakamıyla ekran boyutunu ifade eden cihazın Duo ekiyle de tablet/dizüstü hibrid tasarımını tanımladığını görüyoruz.

Cihaz tasarım olarak ilgi çekiyor ve ürün daha çok Eee Pad Slider modelini andırıyor. Cihazda tablet olarak kullanılırken, ekranın kaldırılmasıyla klavye ortaya çıkıyor. Klavyenin arka aydınlatmalı olması, modelin biraz daha profesyonel kullanıcıya hitap edeceğini gösteriyor.

Cihazla alakalı detaylı bir bilgi verilmemiş. Tabletin Windows RT işletim sistemi ile gelmesi bekleniyor ve modelde Microsoft Office arayüzü de olacağı görülüyor. Ayrıca bu tablet modelin stylus desteğine de sahip.

Tablet büyük bir ihtimalle 26 Ekim'den sonra resmen tanıtılacaktır.Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.