Donanım

Sony’nin yeni Handycam serisi fark yaratıyor

Kusursuz görüntü kalitesi ve kullanım kolaylığı ile Sony Handycam daha iyi, daha pürüzsüz, daha sabit görüntüler sunuyor

Sony’nin yeni Handycam serisi fark yaratıyor

Dünyanın en önemli tüketici elektroniği fuarı CES 2014’te tanıtılan Sony’nin güçlü görüntüleme teknolojileri ile yüklü olan Handycam®ne diğer video kameraların ne de akıllı telefonunuzun yakınından bile geçemeyeceği kusursuzlukta Full HD video ve son derece detaylı fotoğraflar sunuyor.

Görüntü ve ses kalitesinde yeni standartlar

Yeni serinin amiral gemisi, son derece kompakt gövde içinde Handycam® görüntü ve ses kalitesinde yeni standartları belirleyen prestijli HDR-CX900E. Serinin geri kalanı ise süper istikrarlı görüntüler için Dengeli Optik SteadyShot, geliştirilmiş projektörler, basit kablosuz paylaşım ve akıllı telefonunuzdan uzaktan kontrol gibi dikkat çeken özelliklere sahip beş diğer modelden oluşuyor.

 1390295225_cx240bkfront-1200.jpg

Handycam® HDR-CX900E: daha az yük taşıyarak profesyonel tarzda görüntü performansı

Görüntü kalitesi, ses ve profesyonel dostu özelliklerin geldiği son nokta ile tanışın. Yeni serinin en dikkat çeken ürünü HDR-CX900E kişisel videolarınızda yaratıcılığınızı yeni düzeylere taşıyan birçok özellikle dolu, kullanması son derece kolay bir video kamerada en iyi Handycam® deneyimini sunuyor. Muazzam miktarlarda ince resim detayını çözümleyen büyük 1.0-tip Exmor R™ CMOS görüntü sensörü ile donatılmış ilk Handycam® olma özelliğini taşıyan HDR-CX900E ile alacakaranlıkta çekim yaptığınızda dahi, her karede son derece düşük parazit ile olağanüstü görüntü kalitesinin tadını çıkartacaksınız.

Tüm detayları yakalayan Full HD videolar

HDR-CX900E aynı zamanda yeni XAVC S video formatını kullanarak çok yüksek olan 50 Mbps bit hızında da Full HD video kaydedebiliyor. Tıpkı bir profesyonel video kamerada olduğu gibi, bu özellik sıradan video kameraların bocaladığı hızlı kamera dönüşlerinde dahi tutkulu film yapımcılarının her sahnedeki duygu yoğunluğu ve detayı olduğu gibi ortaya çıkarmasına imkân veriyor. Bir koşucu veya dansçının hızlı hareketlerinin her nüansını yakalayan 120 fps’lik yüksek kare hızlı kayıt ise daha da gelişmiş bir özellik. Düzenlenen görüntülerinizin son derece pürüzsüz şekilde akan yavaş çekimlerinin tadını normalin beşte biri hızda çıkartabileceksiniz.

 1390295243_cx900ebkfront-1200.jpg

Video kameranın büyük sensörü de 7 kanatlı bir diyaframa sahip olan ZEISS Vario-Sonnar T* lens ile birlikte arka planda muhteşem bir bulanıklık efekti yaratılmasına imkân veriyor. Üç değiştirilebilir dahili ND filtre, parlak güneş ışığı altındaki dış mekanlarda dahi kameraya giren ışık düzeylerini azaltarak deklanşör hızını değiştirmek zorunda kalmaksızın profesyonel tarzda arka plan bulanıklaştırma efektlerine sahip videolar sunuyor.

Parmak ucuyla kontrol imkânı

HDR-CX900E’de, profesyonel  video kamera meraklılarının keyfine keyif katacak daha birçok profesyonel dostu özellik bulunuyor. Geniş görüş açılı çekimleri çerçevelemek için parlak, yüksek kontrastlı bir OLED elektronik vizör de bulunuyor. Rahat bir noktaya yerleştirilen Lens Halkası ve Manuel Kadran odaklama, zoom, pozlama, giriş değeri/ISO ve deklanşör hızının parmak ucuyla kontrol edilmesine imkân veriyor.

Daha iyi çekim için akıllı teknoloji

Tüm yeni Handycam® modellerinin içinde bulunan yüksek çözünürlüklü Exmor R™ CMOS görüntü sensörü, değerli anılarınıza son derece detaylı Full HD video ve fotoğraflar ile hayat veriyor.

 1390295259_cx240bkimage1-1200.jpg

Eskisinden daha hızlı ve daha güçlü olan yeni nesil BIONZ X motoru, görüntü detayını geliştirip alana özgü parazit azaltmayı kontrol ederek billur gibi net çekimler ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar elde ediyor. Aynı zamanda, geniş açıdan telefotoya kadar tüm zoom aralığı boyunca video kameradaki sarsıntıların etkisini kesmekte artık 13 kat daha etkiliolan Dengeli Optik SteadyShot’ı da çalıştırıyor.

Net Görüntülü Zoom ile 60 kata kadar büyütme

Evrim geçiren BIONZ X™ motorunun yüksek hızlı işlem yetenekleri daha da çok yeni özelliği mümkün kılıyor. En son modellerin zoom oranı önemli ölçüde geliştiriliyor. Handycam®’de bir ilk olarak, By Pixel Süper Çözünürlük teknolojisi artık Net Görüntülü Zoom ile 60 kata kadar büyütme sayesinde yakalanan video görüntülerinin detayını daha da artırıyor. Sahip olduğu etkileyici işlem gücüyle Handycam® artık en üst kalitedeki AVCHD Full HD formatının yanı sıra, videoları eş zamanlı olarak, video kameranın dahili NFC/Wi-Fi fonksiyonu ile akıllı telefon transferleri ve internete yüklemeleri kolaylıkla yapabilmek için MP4 formatında da kaydediyor. Buna ek olarak, serinin başını çeken Handycam® HDR-CX900E yüksek bit hızlı Full HD görüntüleri XAVC S formatını kullanarak 50 Mbps hızın yanı sıra eş zamanlı olarak web dostu MP4 formatında da kaydedebiliyor.

Bulunduğunuz ortamı sinema salonuna dönüştürün

Dört yeni Handycam® modeli üzerindeki dahili projektör şimdiye kadarkilerin en iyisi. Büyük, parlak görüntüleri uygun bir duvar veya beyaz yüzeye yansıtarak bulunduğunuz ortamı sinema salonuna dönüştürmenizi sağlıyor. Yanınızda bilgisayarınızın bulunmadığı seyahatleriniz sırasında mini video gösterimleri ile günün maceralarını görüntülemenin de harika bir yolunu sunuyor. Yeni geliştirilen 50 lümenlik ışık çıkışı ile, Handycam® HDR-PJ820E görüntüyü 200”/5m maksimum ekran büyüklüğüne kadar net şekilde yansıtabiliyor.

1390295291_cx900ebkside-1200.jpg 

Yeni bir diğer geliştirilmiş özelliği ise, projektörün düz durmadığı durumlarda yamuk açıları düzelten elektronik yastık düzeltmesi oluşturuyor. Ekstra esneklik için, projektör artık dışarıdan girdileri de kabul ediyor. Dijital fotoğraf makinenizi, dizüstü bilgisayarınızı veya akıllı telefonunuzu Handycam®’e takarak nerede olursanız olun süper büyük görüntülerin tadını çıkartabilirsiniz.

WhiteMagic™ ekran teknolojisi

Seçili modeller üzerindeki yüksek hassasiyetli Xtra Fine LCD, ekran parlaklığını artırmak için ek beyaz piksel kullanan WhiteMagic™ ekran teknolojisini içeriyor. Havanın güneşli olduğu günlerde dış mekanlarda video kameranın ekranı üzerindeki görüntüleri daha kolay bir şekilde gördüğünüzde siz de farkını göreceksiniz.

Çekim sonrasında, birçok model üzerindeki Motion Shot Video aksiyonun her anını takip edebilmeniz için birleştirilmiş görüntülerden oluşan dramatik bir dizi yaratıyor. Golf vuruşlarınızı, tenis servislerinizi ve diğer sporlardaki performansınızı analiz etmek için güçlü bir araç sunuyor.

Filmlerin sesi hiç olmadığı kadar iyi

El değmemiş görüntüler, videolarınıza ekstra bir düzeltme katan ihtişamlı Handycam® sesi ile tamamlanıyor. Kimse bir spor müsabakasına katıldığı günün kayıtlarında anne veya babasının heyecanlı yorumlarını dinlemek istemez. Kameraman Sesi İptali, görüntüsü çekilen kişinin sesini ve arka plandaki diğer sesleri etkilemeksizin video kameranın hemen arkasından gelen ses frekanslarını akıllıca bastırıyor. İyi niyetli tezahüratlar fısıltıya indirgenerek, görüntüsü çekilen kişinin ve başarılarının kendi adına konuşmasına imkan veriyor.

Bir dokunuşla cep telefonunuza kablosuz bağlantı kurun

Handycam®’de ilk defa, Wi-Five NFC video kliplerinin ve fotoğrafların tek dokunuşta Handycam®’den akıllı telefon veya tabletinize kablosuz olarak aktarılmasına imkân veriyor. Sadece NFC üzerinden Handycam®’i mobil cihazınıza dokundurduğunuzda Akıllı Uzaktan Kumanda’da da aktive edilmiş oluyor. Wi-Fi üzerinden cep telefonunuz ile kaydı başlatıp durdurabiliyorsunuz; bu özellik, kayıt başladıktan sonra video kameranın başından ayrılıp sahneye koşturmak istemediğiniz grup çekimleri veya solo performanslar için ideal. Wi-Fi aynı zamanda video ve fotoğraflarınızın TV’nizde oynatılmak üzere kablosuz aktarımına da izin veriyor. Kurulum ise oldukça kolay; yalnızca iOS veya Android işletim sistemli cihazınız için ücretsiz PlayMemories Mobile™ uygulamasını indirmeniz gerekiyor.

Handycam® Aksesuarları ile daha fazla özelliğe sahip olun

Video kameranın çok uzaklarında kalan diyaloglar ile diğer seslerin yerini kesin şekilde belirleyen ECM-GZ1M Tabanca Mikrofon, süper yönelimli ses yakalama özelliğine sahip. ECM-W1M Kablosuz Mikrofon ise video kameradan 100 metre uzaklığa kadar uzun mesafeli kayda imkân veren Bluetooth® teknolojisini kullanıyor. İnteraktif İletişim modu, kameraman ile görüntüsü çekilen kişi arasında çift yönlü konuşmaya izin veriyor. YECM-AW4 Kablosuz Mikrofon ise 50 metreye kadar mesafelerde kayıt yapabiliyor. ECM-GZ1M, ECM-W1M ve ECM-AW4 tüm Handycam® ve Çoklu Arayüz Yuvası’na sahip fotoğraf makinesi modelleri ile uyumlu.                                                                                   

HDR-PJ540E ile uyumlu olan VF-K46MP MC Koruyucu, Dengeli Optik SteadyShot’ın çalışmasını etkilemeksizin lens yüzeyini kir ve çiziklerden koruyor. HDR-CX900E’nin 3.5-tip ekranı için PCK-LS35W Monitör Koruma Filmi parlamaya ve parmak izine karşı bir kaplama da sunuyor. PCK-LS30W Monitör Koruma Filmi, HDR-PJ820E ve HDR-PJ540E gibi 3.0-tip ekrana sahip Handycam® modelleri ile uyumlu.

Full HD Handycam® HDR-CX900E Mayıs 2014’ten itibaren temin edilebilecek. Handycam® HDR-PJ820E, HDR-PJ540E, HDR-PJ340E, HDR-PJ270E ve HDR-CX240E ise Şubat 2014’ten itibaren satışa sunulacak.

Teknik Özellikleri bir sonraki sayfada


Teknik Özellikler

 

HDR-CX900E

HDR-PJ820E

HDR-PJ540E

- 1.0 tip Exmor R™ CMOS sensör

- 20 megapiksel fotoğraf kaydı

- BIONZ X™ işlemci

- 29mm geniş açılı, F2.8-4.5 ZEISS Vario-Sonnar T* lens

- 12x Optik Zoom

- 24x Net Görüntülü Zoom

- 0.39-tip OLED vizör

- 3.5-tip 921k nokta Xtra Fine LCD dokunmatik panel

- Aktif Modlu Optik SteadyShot™

- Yüksek bit hızı XAVC S HD 50p/25p/24p

- AVCHD 50p/24p/50i

- MP4 25p

- Yüksek kare hızı 120 fps (1280x720)

- 5.1 kanallı mikrofon

- Cinematone Gamma/Renk- Tek dokunuş uzaktan kumandalı, Tek dokunuş paylaşımlı Wi-Fi-/NFC

- Lens Halkası ve Manuel Kadran

- ND filtreer

- Ses düzeyi göstergesi

- Kameraman Sesi İptal

- Çift Video Kayıt

- Görüntü Efektleri

- TRILUMINOS™ Renk

- Çoklu Arayüz Yuvası

- 50 lümen, harici giriş ve Yastık Düzeltme özellikli projektör

- 1/3.95 tip Exmor R™ CMOS sensör

- Fotoğraf için maksimum efektif çözünürlük: 24.1 megapiksel

- BIONZ X™ işlemci

- 26,6mm geniş açılı, F1.8-3.4 G Lens

- 12x Optik Zoom

- 24x Net Görüntülü Zoom

- 0.2-tip elektronik vizör

- WhiteMagicTM özellikli 3.0-tip 921k nokta Xtra Fine LCD dokunmatik panel

- Dengeli Aktif Modlu Optik SteadyShot™

- AVCHD 50p/24p/50i

- MP4 25p

- 5.1 kanallı mikrofon

- Tek dokunuş uzaktan kumandalı, Tek dokunuş paylaşımlı Wi-Fi-/NFC

- Kameraman Sesi İptal

- Motion Shot Video

- Çift Video Kayıt

- Görüntü Efektleri

- TRILUMINOS™ Renk

- Çoklu Arayüz Yuvası

- 25 lümen ve harici girişli projektör

- 1/5.8 tip Exmor R™ CMOS sensör

- Fotoğraf için maksimum efektif çözünürlük: 9.2 megapiksel

- BIONZ X™ işlemci

- 26,8mm geniş açılı, F1.8-4.0 G Lens

- 30x Optik Zoom

- 60x Net Görüntülü Zoom

- 3.0-tip 460k nokta LCD dokunmatik panel

- Dengeli Aktif Modlu Optik SteadyShot™

- AVCHD 50p/50i

- MP4 25p

- 5.1 kanallı mikrofon

- Tek dokunuş uzaktan kumandalı, Tek dokunuş paylaşımlı Wi-Fi-/NFC

- Kameraman Sesi İptal

- Motion Shot Video

- Çift Video Kayıt

- Görüntü Efektleri

- TRILUMINOS™ Renk

- Çoklu Arayüz Yuvası

 

HDR-PJ340E

HDR-PJ270E

HDR-CX240E

- 13 lümen harici girişli projektör

- 1/5.8 tip Exmor R™ CMOS Sensör

- Fotoğraf için maksimum efektif çözünürlük: 9.2 megapiksel

- BIONZ X™ Işlemci

- 26,8mm geniş açılı, F1.8-4.0 G Lens

- 30x Optik Zoom

- 60x Net Görüntülü Zoom

- 2.7-tip 230k nokta LCD Panel

- Aktif Modlu Optik SteadyShot™

- AVCHD 50p/50i

- MP4 25p

- Tek dokunuş uzaktan kumandalı, Tek dokunuş paylaşımlı Wi-Fi-/NFC

- Motion Shot Video

- Çift Video Kayıt

- Görüntü Efektleri

- 13 lümen harici girişli projektör

-   1/5.8 tip Exmor R™ CMOS Sensör

-   Fotoğraf için maksimum efektif çözünürlük: 9.2 megapiksel

-   BIONZ X™ Işlemci

- 29,8mm geniş açılı, F1.9-4.0 ZEISS Vario-Sonnar T* lens

-   27x Optik Zoom

-   54x Net Görüntülü Zoom

-   2.7-tip 230k nokta LCD Panel

-   Aktif Modlu Elektrikli SteadyShot

-   AVCHD 50p/50i

-   MP4 25p

-   Motion Shot Video

-   Çift Video Kayıt

-   Görüntü Efektleri

- 1/5.8 tip Exmor R™ CMOS Sensör

- Fotoğraf için maksimum efektif çözünürlük: 9.2 megapiksel

- BIONZ X™ Işlemci

- 29,8mm geniş açılı, F1.9-4.0 ZEISS Vario-Sonnar T* lens

- 27x Optik Zoom

- 54x Net Görüntülü Zoom

- 2.7-tip 230k nokta LCD Panel

-   Aktif Modlu Elektrikli SteadyShot

- AVCHD 50p/50i

- MP4 25p

- Motion Shot Video

- Çift Video Kayıt

- Görüntü Efektleri

 


 
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.