Sony’nin yeni paylaşımı teknoloji meraklılarını heyecanlandırdı

Son zamanlarda geliştirdiği ürünlerle takipçilerinin ilgisini çekmeyi başaran Sony, yakın zamanda karşımıza yeni bir cihazla daha çıkacak.

Sony’nin yeni paylaşımı teknoloji meraklılarını heyecanlandırdı

Sony, Hindistan'da yeni bir tam kablosuz kulaklık piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Japon markanın duyurusunda, bu kulaklığın ismi açıkça belirtilmemiş olsa da, paylaşılan tanıtım görselinden WF-1000XM5 modelinin Temmuz ayında globalde tanıtılan model olabileceği anlaşılıyor.

Sony'nin tanıttığı teaser görselinde, "Sony tarafından #TheBestSilence ne zaman gerçekleşir?" yazıyor. Beklenen tam kablosuz kulaklık, 27 Eylül'de saat 14.00'te tanıtılacak. Tanıtım etkinliği Sony'nin resmi YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacak. Teaser görselde, siyah bir yüzey ve altın renginde bir halka görülüyor, bu halkanın hoparlör olabileceği düşünülüyor.

Hindistan'a özel Sony WF-1000XM5 modelinin, global versiyonuyla aynı özellikleri taşıması bekleniyor. Bu kulaklıklar, kullanıcının kulağına tam oturan bir tasarıma sahip. Ses kalitesi açısından Dynamic Driver X ile donatılmış olan bu kulaklıklarda, LDAC ve DSEE Extreme teknolojileri sayesinde daha yüksek ve orijinal bir ses kalitesi sunuluyor. Kulaklıklar, 360 derece ses deneyimi sunuyor ve kullanıcının baş hareketlerine göre sesi ayarlayan bir baş izleme teknolojisi bulunuyor.

Sony’nin yeni paylaşımı teknoloji meraklılarını heyecanlandırdı

Sony WF-1000XM5, aktif gürültü engelleme özelliğiyle geliyor ve bu özellikte üç mikrofon kullanılıyor. Ayrıca, gürültülü ortamlarda bile net ve doğal sesli aramalar için yapay zeka tabanlı bir gürültü azaltma algoritması ve kemik iletimi sensörü bulunuyor. Açık havada rüzgarın sesini azaltan bir özellik sayesinde, dış mekânda yapılan aramalarda rüzgarın sesi minimize ediliyor. Bu kulaklığın şarj süresi 8 saat olarak belirtiliyor ve şarj kutusuyla bu süre 16 saate çıkıyor. Diğer özellikler arasında çok noktalı bağlantı, konuşma algılama ve Spotify, Apple Music gibi uygulamalar için destek bulunuyor.

Amerika'da 299 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulan Sony WF-1000XM5'in Hindistan fiyatı hakkında bilgi almak için bir hafta daha beklememiz gerekecek.