Donanım

Standart bir anakarttan çok daha fazlası

Basın Bülteni: Standart bir anakarttan çok daha fazlası: ASUS F2A85 serisi anakartlar.

Standart bir anakarttan çok daha fazlası

Yeni dijital güç tasarımı ile daha güçlü hale gelen ASUS F2A85 serisi anakartlar, 2. nesil AMD APU modellerinin size sunduklarından çok daha fazlasını yenilikçi ASUS teknolojileri ile birlikte sunuyor.

AMD’nin en son kullanıma sunduğu ikinci nesil APU (Accelerated Processing Unit) modellerine destek veren AMD A85X yonga setine sahip olan ASUS F2A85 anakart serisi AMD’nin sunduğu avantajların üzerine, ASUS’a özgü yenilikçi teknolojileri de ekleyerek, yeni ve fiyat/performans oranı uygun bir bilgisayar sistemi kurmak isteyenler için en uygun çözümlerden birini sunuyor.

1362497428_a85-vpro615.jpg

Watt başına performans konusunda çok iddialı olan 2. nesil AMD APU modelleri, çok fazla güç sarfiyatı yapmadan iyi performans verebilmelerinin yanı sıra bünyelerindeki tümleşik grafik yongaları ile de kullanıcılara esnek bir kullanım sunuyor. AMD Radeon HD 7000 serisi tümleşik grafik yongası sayesinde ekran kartı kullanmadan dahi iyi düzeyde grafik performansı elde edilebiliyor. AMD Eyefinity teknolojisine verilen destek sayesinde ise üç farklı görüntü çıkışından, aynı anda üç monitöre görüntü verilebiliyor. ASUS F2A85 serisi anakartlara takabileceğiniz ekran kartları ile APU bünyesinde bulunan tümleşik grafik yongasını beraber kullanıp, ekran kartınızdan elde edeceğiniz performansı Dual Graphics özelliği ile artırabiliyorsunuz. 2. nesil AMD APU modelleri ve ASUS F2A85 serisi anakartlar ile grafik performansı yüksek ve uzun ömürlü sistemler kurabilmeniz mümkün.

F2A85 serisi, ASUS anakartlara özel yenilikçi ve faydalı özelliklerle donatılmış durumda. Sadece ASUS anakartlarda yer alan bu özellikler ile 2. nesil AMD APU modellerinin sunduklarına ek olarak çok daha fazla fayda sağlayabiliyorsunuz. ASUS F2A85 serisi, ASUS tarafından geliştirilen Dual Intelligent Processors 3 teknolojisi ile beraber,  DIGI+ Power Control adlı dijital güç kontrol sistemine sahip. Sistem yükünü takip edip ona göre voltaj ayarı yapan ve %65’e kadar enerji tasarrufu sağlayabilen EPU (Energy Processing Unit) ve işlemcinin çalışma frekansını artırabilen TPU (TurboV Processing Unit) yongalarından meydana gelen Dual Intelligent Processors 3, DIGI+ Power Control ile bir araya gelerek sisteminizin daha verimli, sorunsuz ve yüksek performanslı çalışmasını sağlıyor.

ASUS, F2A85 serisi anakartlarla beraber kullanacağınız 2. nesil  AMD APU modellerindeki tümleşik grafik yongasının performansını bir adım daha ileri taşımak için GPU Boost özelliğini sunuyor. Kullanımı çok kolay bir arayüze sahip olan GPU Boost ile tümleşik grafik yongasının voltaj değerleri ve frekansı üzerinde değişiklik yapabiliyorsunuz. GPU Boost sayesinde APU’da bulunan tümleşik grafik yongasının performansını %17’ye kadar artırabilmeniz mümkün.

Kendi masaüstü bilgisayar sistemini kurmak isteyenler için kolay çözümler sunan ASUS, F2A85 serisi anakartlarında da bu özelliklere yer veriyor. F2A85 serisinde de yer alan USB BIOS Flashback özelliği ile BIOS güncellemesi yapmak çocuk oyuncağı haline geliyor. Anakartın üzerinde APU ya da DRAM olmasına bile gerek olmadan, sadece anakartın güç bağlantısını yapıp,  içinde BIOS dosyasının bulunduğu bir USB flash belleği takıp, BIOS Flashback tuşuna 3 saniye basılı tutarak BIOS güncellemesini yapabilirsiniz.

Tüm bu özelliklerin yanında ASUS F2A85 serisi anakartlarda, sadece ASUS anakartlarda bulabileceğiniz, bilgisayarınıza tablet ya da telefonunuzdan erişmeyi sağlayan Remote GO!, USB 3.0 veri aktarım hızını artıran USB 3.0 Boost, BIOS ekranına beklemeden ulaştıran DirectKey, fan hızlarını isteğinize göre ayarlayabileceğiniz Fan Xpert 2 gibi teknolojiler de yer alıyor.

ASUS F2A85 serisi anakart beş farklı modelden oluşuyor. F2A85-V PRO, F2A85-V, F2A85-M PRO, F2A85-M ve F2A85-M LE modelleri farklı boyutları ve bağlantı seçenekleri ile kullanıcılara geniş bir tercih sağlıyor.

Yorumlar
turgay
sony nin reklama ihtiyaci. olacagini hiç sanmam zirai samsung. hotmail asus. yokken o vardi büyüklük bir ürünü cikarmayla olmaz büyüklük uzun yollar ayakta kalmayla olur
Cevapla
???!!!
gakko sony nin fan şirketi ortağı. reklama ihtiyacı var. biz de destek verelim
Cevapla
misafir
gakos hayirdir forum sitelerindenmi atilar nezaman bir haber. okusam altta senin yorumun var sohbet canin cektiyse runes of magic amerika serverine gel iki lafin belini kirak :) ;)
Cevapla
Gakko
Beleki sen beni bili misin ben teknolojiden çok eyi anlim ha Ericsson A 1018 den başlayıp Ericsson ve Sony nin hemen hemen her telefonunu kullandım.. Anakarttan bahsedilirken bile Sony sevgimi belirtim sahane le..
Cevapla
panpa
sony anakart üretmiyor gakkoş panpa
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.