Donanım

Su geçirirse yenisi verilecek!

İşte Amerika'da su geçirmezlik garantisi verilen o akıllı telefon!

Su geçirirse yenisi verilecek!

Dünya devi Samsung'un geçtiğimiz aylar içerisinde tüm dünyaya eş zamanlı olarak tanıttığı yeni amiral gemisi Galaxy S4, üzerinden geçen haftalar sonrasında kılıf değiştirerek pazarar tekrar giriş yaptı. Rakipleri HTC One ve özellikle Xperia Z'nın su geçirmez, darbeye dayanıklılık teknolojisi S4'ün sağlamlığını ezici bir üstünlükle geride bırakmıştı.

Dünya devi Samsung rakiplerinin bu hamlelerini göz ardı edemeyerek, pazara yeni bir S4'le tekrar giriş yaptı. Galaxy S4 Active olarak adlandırdığı yeni cihazıyla suya ve darbelere dayanıklı telefonlar arasındaki yerini aldı. Standart S4 ile aralarında çeşitli farklar bulunan Active 13 yerine 8 MP bir kamerayla çalışıyor, Super AMOLED ekran yerine Full HD Super Clear LCD ekran kullanıyordu. Daha bir çok özelliğinin farklı olduğu Active'ın en önemli özelliklerinden birisi de IP67 sertifikasına sahip olması idi.

1375876593_440x330-samsung-galaxy-s4-active-9.jpg

Ortalama olarak 1 metre derinlikte 30 dakika su geçirmeden dayanabilen S4, bu iddiasıyla rakiplerini endişelendirmeye başlamıştı. ABD'de bazı kullanıcılar tarafından gelen şikayetler, telefonun belirlenen standartları yakalayamadığı, o süre ve derinliğin altında telefonun hasar ve su geçirdği yönündeydi. 

Samsung'un izlediği politika dünya genelinde kullanıcıları endişelendirmeye, olumsuz etki bırakmaya başlamıştı. İlk zamanlar garanti dışı saydığı bu cihazlar, geçtiğimiz haftalarda Samsung tarafından sadece 1 kere olmak üzere değişime tabi tutuldu. Telefonu belirtilen standartlarda su geçiren ve darbelere dayanmayan S4 Active sahipleri telefonunu 1 kereye mahsus olmak üzere değiştirilerek yerine yeni bir cihaz verilecek. AT&T şirketinin başrolde oynadığı değişim programları resmi bir şekilde başlamasa da bazı firmaların bu işleme çoktan başladığı, yerel değişimlerin gerçekleştiği haberlerini alıyoruz.

Yorumlar
Misafir
sony bir numara samsng s4 active kalas gibi xperia z de tasarım konuşuyor
Cevapla
Misafir
Bir kerede ozgun olsun su samsung nerde ne varsa kopyala yapistir :)
Cevapla
Misafir
one.
Cevapla
Misafir
aga samsung telefonda 1 numara yanlız su geçirmezde degil bu ise karismasin eniyi sony z
Cevapla
Misafir
Aynen abi ya ben de Z VAR CATIR CATIR YANİ :d
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.