Yeni amiral gemisi Lumia'larını, Microsoft Band ve fazlasını bugün tanıtan Microsoft, New York'taki etkinlikte yeni tableti Surface Pro 4'ü de gösterdi. Beklenen "sürpriz duyurunun" ise laptop formundaki Surface Book olduğu anlaşıldı.

Microsoft'a göre yeni Surface, şimdiye kadarki Surface'lerin en incesi. 12,3 inç ekrana sahip Surface, ekran boyutunu 0,3 inç büyütse de ekran çerçevesini küçülttüğü için, aynı boyutlarda. 267ppi ekrana sahip Surface Pro 4, Microsoft'a göre selefinden yüzde 60 daha fazla piksel gösterebiliyor. Etkinlikte yeni Surface'in ekranından uzunca bahseden Microsoft, ekran camının yalnızca 0,4 milimetre kalınlığında olduğunu söyledi.

Performansa geldiğimizde Surface 4, Microsoft'a göre selefinden yüzde 30 daha hızlı. Cihazın 1 terabayt depolama alanı ve 16GB RAM ile geleceği söyleniyor, ancak bu teknik özelliklerin üst bir modele mi, yoksa "standart" modele mi ait olduğu bilinmiyor.

Surface Pro 4'ün 1024 farklı derecedeki basıncı algılayabilen yeni kalemi, cihazın yan tarafına sabitlenebiliyor. Önceki nesil Surface'in kalemi, dock'un yanına manyetik olarak sabitlenmekteydi, dolayısıyla kalemi taşıma şekli değiştirilmiş. Kalemin arkasındaki silgi ise yanlış çizimlerinizi elle silmenize yardımcı oluyor. Yeni Type Cover kılıf ise "chiclet" stiline sahip ve yüzde 40 daha büyük trackpad ile geliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.