Microsoft Surface Pro 4 modelinde öncekinden daha büyük bir ekran bekleniyor. 12 inç büyüklüğünde ilk versiyonun ardından 14 inçlik ikinci bir versiyonun duyurulması bekleniyor. Ekranın büyümesinde iPad Pro ve Dell XPS 12 modellerinin rolü büyük. Tabletler, kurumsal pazar için büyüyor.

İşlemci tarafında en son Surface modelinden bu yana Intel büyük ilerleme kaydetti. Dolayısıyla Microsoft bu sefer daha rahat. Yeni Skylake serisi Intel Core M işlemci, Surface Pro 4’ün can damarı olacak. Ancak tabii ki bir sürprizle cihazda Intel Core i5 veya i7 işlemci görebiliriz.

Surface Pro 3 modelinde 9 saat pil ömrü vaad eden Microsoft oldukça eleştirilmişti. Çünkü cihaz en fazla 6 saatlik kullanım sunabiliyordu. Dolayısıyla daha iyi bir güç yönetimi veya daha büyük bir bataryaya kesin gözüyle bakabiliriz. Surface Pro 4’te pil ömrü daha uzun olacak.

Manyetik özel bir port ile şarj olan Surface Pro 3’ün bu özelliği tekrar kullanılmayacak. Surface Pro 4 modelinde Micro USB portu bekleniyor. Bu port ile Microsoft bizleri şaşırtabilir ve tıpkı Android işletim sisteminde olan OTG desteği gibi harici depolama birimlerini de buradan cihaza bağlayabiliriz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.