Donanım

Surface Pro 5 için tarih belli oldu

Microsoft, Surface Pro 5'i tanıtacağı etkinliğin tarihini açıkladı.


Microsoft, 23 Mayıs'ta planlanan Şanghay 'da yeni bir Surface olayını açıkladı. Şirketin bu etkinlikte, yeni bir Surface cihazını sergilemesi bekleniyor.

Şirket web sitesinde,"Microsoft, Şanghay'da 23 Mayıs'ta, dünyaya sırada ne olduğunu gösterecek" yazdı. Buna ek olarak, Microsoft'un cihazların başkan yardımcısı olan Panos Panay, etkinliği Twitter ve Instagram'da #Surface hastag kullanarak duyurdu. En son duyuru, Microsoft'un Surface Laptop ve Windows 10 S'yi duyurmasından sadece günler sonra geliyor. Surface Pro 4, Ekim 2015'te piyasaya sürüldü ve bunun bir halefi gecikmişti. Bu yüzden bu etkinlikte Surface Pro 5’in duyurulması bekleniyor.

1494308322_microsoft-event-768x435.jpg

Microsoft, The Verge'e yeni bir donanım ortaya koyacağını doğruladı. Geçen ay, teknoloji blog yazarı Paul Thurrott, yeni cihazın büyük bir yenileme olmayabileceğini ve Intel'in yedinci nesil "Kaby Lake" işlemcileriyle güçlendirileceğini söyledi. Bildirildiğine göre, aynı Surface Connect güç konektörünü kullanıyorlar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.