Donanım

Surface Pro’nun rakibi olacak

Sony Vaio Duo 13 Surface Pro’ya meydan okuyor

Surface Pro’nun rakibi olacak

Surface Pro’nun tablet olduğunu düşünen bir çok insanın aksine aslında Surface Pro bir tabletten çok daha fazlası. Surface başlangıçta Microsoft’un Windows 8 tableti olarak geldi. Ancak özellikle Surface Pro’dan gördüğümüz tam olarak bir tabletten ya da hybrid’den daha fazlası.

Bu yıl Surface Pro’nun en büyük rakibi Sony Vaio Duo 11 ve 13 modelleri oldu. Windows 8 işletim sistemiyle gelen laptoplar adeta Surface Pro’ya meydan okurcasına geldi ve oldukça ilgi görüyor. Seneye bir Surface Pro 2’nin geleceği neredeyse kesin. Fakat ikinci bir ana üründen önce Microsoft diğer Surface ürünlerini piyasaya sürmeye başladı bile.

1368340708_xperiatablets13withcoverwithkeyboard1-herolargeextralarge.jpg

Ancak Sony’nin bu alanda daha tecrübeli olmasından mıdır, Surface’i gölgede bırakmış durumda. Sony Vaio Duo 13 modeli Windows 8 işletim sistemi ve ince klavyeli tasarımıyla Surface’e oldukça benzeyen bir model.

Sony Vaio’nun özelliklerinden bahsedecek olursak, ilk olarak 10 saat batarya ömrü sunuyor. Ayrıca Intel Core i5 işlemci, 4 GB RAM, 128GB SSD bulunuyor. Benzer özelliklerle gelen Surface’te önceden yüklenmiş uygulamalar bulunuyor. Sony’nin 13 inç ekran boyutlu cihazı 8 mega piksel kameraya sahip. Sony her ne kadar bu konuda tecrübeli olsa da Microsoft’un hafife alınacak bir rakip olmadığını söyleyebiliriz.

Yorumlar
hacı
tabi hemen al 2-3 tane
Cevapla
Onur
Almak lazım bunlardan bir tane
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.