Tablet dünyası karnelerle canlandı! İşte çok satılan o tablet!

Karne hediyesi mobil dünyayı işte böyle canlandırdı!

Tablet dünyası karnelerle canlandı! İşte çok satılan o tablet!

Türkiye’de her geçen gün daha da çok sevilen tablet ürünleri, karne dönemi odağında hediye olarak ailelerin favorisi oldu. Yaz döneminde satışların yavaşlaması beklentisine karşın karne hediyesi olarak aileler tabletlere yönelince satışlar %45 artış gösterdi. Öğrencilere yönelik uygun fiyatlı tabletleriyle Ezcool, ailelerin tablet konusundaki favorilerinden biri oldu.

Ürettiği kaliteli ürünlerle Ezcool, karne döneminde de ailelerin tablet konusundaki tercihi oldu. Zengin özelliklerine rağmen sadece 149 TL’lik fiyatıyla dikkat çeken Smart Touch 710’u karne döneminde öğrenciler için piyasaya süren Ezcool, bu sayede birçok ailenin karne hediyesi tercihi oldu. Karne döneminde genel tablet satışları da %45 artış gösterdi.

1376901321_7inchsmarttouch71007.jpg

Yeni teknolojilerle büyüyen yeni neslin hediye tercihi de artık bisiklet gibi hediyelerden teknolojik ürünlere kayıyor. Birçok öğrenci, başarılı geçen bir dönemin ardından iyi notlarla dolu karnenin karşılığı olarak ailelerinden tablet istiyor. Ezcool’un zengin özellikleri 149 TL’lik fiyatla sunduğu Smart Touch 710 gibi ürünler de ailelerin bütçelerini sarsmadan çocuklarını sevindirebilmesine yardımcı oluyor.

Tablet satışları bu sayede yaz döneminde ciddi bir artış gösterdi. Çoğunlukla durgun geçen yaz döneminde, okulların kapanmasından bu yana tablet satışları %45 oranında artış yakaladı. Bu artışta en büyük etken elbette karne hediyesi olarak tercih edilmesi.

1376901390_7inchsmarttouch71011.jpg

Tablet pazarı büyümeye devam ediyor

Karne dönemindeki %45’lik artış ile birlikte, Türkiye’de tablet pazarına ilişkin hedefler de büyüyor. Bu yıl %60’lık bir büyüme kaydetmesi beklenen Türkiye tablet pazarı, IDC’nin tahminlerine göre 1 milyon 400 bin satış adedine ulaşması öngörülüyor. Daha önceleri 2017 yılında gerçekleşmesi beklenen tablet – dizüstü eşitliği ise artık daha erken bekleniyor. Tahminler, 2016 yılında satılacak toplam tablet sayısının, dizüstüleri geride bırakacağı yönünde.