Donanım

Tam anlamıyla akıllı ilk Androidli saat!

Akıllı telefon özelliklerine sahip ilk saat GEAK Watch haberimizde!

Tam anlamıyla akıllı ilk Androidli saat!

Çoğu insan bir akıllı telefonun ne olduğunu çok iyi biliyor. Ama herkes bir SmartWatch yani akıllı saatin nasıl işlediği hakkında fazla bir fikir sahibi olmayabilir. Bir GPS saatten bahsetmiyoruz. Hemen hemen bir akıllı telefonun yapabileceği her şeyi yapan bir saatten bahsediyoruz.

Shand’nın yan kuruluşu olan GEAK bir akıllı saat geliştirdi ve bu saat şu anda var olan tam anlamıyla akıllı ilk gerçek saat.

1371524300_smartwatch.jpg

Bu saat sadece zamanı söylemiyor. GEAK Watch adlı akıllı saat anlık ileti uygulamaları indirip çalıştırabileceğiniz Android 4.1işletim sistemi ile çalışan bu akıllı saatte, bir 802.11 b / n / g Wi-Fi adaptörü, Bluetooth özellikli NFC, GPS, FM radyo ve kulaklık girişi bulunuyor. Ayrıca kan basıncı, nabız ölçmek gibi özellikleri de bulunuyor.

Cihaz için gerekli olan tüm donanım 8mm kalınlığındaki bünyesinde konumlandırılmış. Akıllı saat, 1GHz Ingenic JZ4774 çip ile çalışıyor ve 512 RAM, depolama ve 240 x 240 çoklu dokunmatik ekrana sahip.

Ayrıca 330 dolar fiyat etiketi ile sunulacak bu akıllı saati almak için çok beklemek gerekmeyecek Temmuz ayında ön siparişleri başlıyor. Fakat Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor.

Yorumlar
Misafir
Yanılıyorsunuz bence SONY daha önce SmartWatch adı altında bir saat çıkartmıştı. :D
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.