Donanım

Tamir edilmesi en zor bilgisayar!

Bu bilgisayarın tamiri çok zor.

Tamir edilmesi en zor bilgisayar!

İfixit, geçtiğimiz günlerde Apple'ın tanıttığı yeni Retina ekranlı MacBook Pro modelinide parçaladı. Sizlere Macbook Air modelinin parçalara ayrılmış halini Retina ekran MacBook Pro'da iFixit'in elinden geçen ürünler arasına katıldı. Apple'ın her şeyi ince bir paket halinde sıkıştırma özelliğinin en sağlam örneği olan MacBook Pro, iFixit sitesinden tamir edilebilme sınavından 1 / 10 puan aldı.

1339708374_macbookretina.jpg

Tek anakart üzerine tüm çipler ve diğer bileşenler oturtulmuş olduğunu aşağıdaki resimde görebilirsiniz. Bu şekilde üretilmiş olması tamir edilmesini zorlaştırmakta tek başına bile yeterli oluyor.

1339707751_macbookproana.jpg

Bilgisayarın RAM'i bile anakartın üzerine yerleştirilmiş durum böyle olunca 16 GB'lik RAM'in 1 MB bile üzerine çıkamıyorsunuz. Anakartın üzerinde SSD'nin de aynı şekilde yapışık olduğunu resimde görebilirsiniz.

iFixit, bataryasının da cihaza yapışkan ile yapıştırıldığına dikkat çekti. Cihaza yapışmış bir batarya düşmesi halinde cihaz açısından tehlikeli olabilir. iFixit incelemesinde bataryanın bulunduğu noktadan touchpade giden kabloların geçtiğini de keşfetti. Durum böyle olunca bataryayı çıkarmaya çalışırken bu kablolara zarar verilmesi büyük olasılık.

1339707890_macbookprozor.jpg

iFixit, ekranın da ayrılmadığını belirtiyor incelemesinde. Eğer cihazın ekranını zarar gördüğü takdirde komple yenilemeniz gerekecek. Ekran bölümünde içinde kamera, WiFi antenini ve Bluetooth antenini bulunuyor.

Editörün Notu: Sanırım Apple'ın hem ince hem de retina ekran olan bir dizüstü bilgisayarın içine bu yüsek özellikleri sığdırmak için başka şansı yoktu.

En kısa sürede retina ekran MacBook Pro'nun parçalanmış halini sizlere sunacağız bizi takip edin!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.