Oyun konsolları çok uzun süredir hayatımızda. En çok satan oyun konsolları milyonlarca kişiyi eğlendiriyor. Bir kısım oyuncu, oyunların hakkını sadece bilgisayarın verebildiğini düşünürken, oyun konsollarının sunduğu avantajlardan vazgeçemeyenler de var. Oyun oynamayı gerçekten sevenlerin konsol ya da PC rekabetine girmeden her şekilde keyif aldığı da bir gerçek.

Peki bu konsolların hiç ne kadar sattığını merak ettiniz mi? Sizler için en çok satan 10 oyun konsolunu listeledik.

PlayStation 2 tüm dünyada tüm zamanların en başarılı konsolu. Ayrıca PlayStation 2 155 milyonun üzerinde toplam satışla dünyanın en çok satan oyun konsolu olma unvanını da elinde bulunduruyor.

Nintendo firmasının çıkardığı el konsolu 3DS, çıkışını gerçekleştirdiği zamandan bu yana dünya üzerinde 154 milyonun üzerinde satarak, ciddi bir başarıya ulaştı. VGCharts'ın yaptığı analizlere göre 2011 yılında çıktığı ilk zamanlarda 12.56 milyon, 2012'de 13.48 milyon, 2013'de 13.37 milyon, 2014'de ise 9 milyon sattığı açıklandı.

Game Boy ilk olarak 1989'da Japon pazarına sunuldu. Yüksek olan beklentileri de geride bırakarak piyasaya çıktığı ilk üç yıl içinde 118 milyon adet sattı. Bu noktadan sonra daha da güçlenerek 90'larda bir fenomen haline gelmeyi başardı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.