Tasarım harikası, en iyi 12 Kişisel Denizaltı! - Page 1

Eski günlerde, denizaltılar yalnızca araştırma veya ordu gibi faydacı amaçlar için kullanılıyordu. Ancak kişisel denizaltılar, uzun yıllar yatçılık üretiminin kenarında oturduktan sonra, kişisel eğlence için yerleşik bir ulaşım şekli haline geldi.


Elbette fiyatlar çok yüksek, bu yüzden hâlâ zenginler ve ünlüler için bir oyuncak, bizler için ise sadece hayal, yine de hayalini kurmak bile keyif verici.


İşte tasarım harikası, en iyi 10 Kişisel Denizaltı!

Tasarım harikası, en iyi 12 Kişisel Denizaltı! - Page 2

12- DeepFlight Necker Nymph


Richard Branson ve cennet beldesi Necker Adası için inşa edilen Necker Nymph, 4,6 metre (15 fit) uzunluğunda ve 3 metrelik (on fitin hemen altında) bir kirişe sahiptir. Bu açık kokpit kanatlı denizaltı, üç artı bir mürettebat üyesini barındırır ve su altında 150 feet'e kadar ulaşır. Yine de bir denizaltıdan ziyade tüplü dalışın bir uzantısı olarak kabul edilir.

Tasarım harikası, en iyi 12 Kişisel Denizaltı! - Page 3

11- SEAmagine Aurora 6


3,7 milyon dolardan başlayan Aurora 6, beş yolcu taşıyabiliyor ve 3,300 fite ulaşıyor. Aşırı manevra kabiliyeti sunan altı adet 10hp motor içerir. Çok motorlu bir insansız hava aracının sahip olduğu kolaylıkla karşılaştırılabilir. Pilot dahil toplam altı kişiliktir.


Misafir salonunda, deri döner koltukların keyfini çıkarabilecekleri üç yolcu için yer bulunurken, diğerleri kendi koltuklarında arkada oturabilir. Daha büyük boyutlardan biri, gövdesinde kendi tuvaleti var. Denizaltı 3.300 fit derinliğe kadar gidebilir ve sekiz saate kadar deniz yaşamının tadını çıkarabilirsiniz.

Tasarım harikası, en iyi 12 Kişisel Denizaltı! - Page 4

10- Triton 1650/3


Bu üç kişilik denizaltı, piyasadaki en hafif denizaltılardan biridir. Aynı zamanda en kompakt model olan Triton 1650/3, 4.000 kg (veya 9.000 libreye yakın) ağırlığıyla bu kategorideki diğerlerinden biraz daha ağırdır. 500 m (veya 1640 fit) derinliğe kadar dalış yapabilir, ancak fazla yer kaplamaz. İstiflendiğinde bir çift Jet Ski ile karşılaştırılır, bu, depolama alanında ne kadar iyi yapar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.