Donanım

TCL bütçe dostu akıllı televizyonunu satışa çıkardı!

Geçtiğimiz günlerde Türkiye pazarına resmi olarak giriş yapan TCL yeni akıllı televizyonunu piyasaya sürdü.


Ülkemizde bir süredir akıllı telefonlarıyla karşımıza çıkan marka, şimdi de QLED akıllı televizyonu ile karşımıza çıktı. Şirket yakın zaman önce resmi olarak Türkiye pazarına giriş yaptığını duyurmuştu.

TCL bütçe dostu akıllı televizyonunu satışa çıkardı!

Akıllı televizyon dendiği zaman akla ilk olarak özelliklerinden çok fiyatının ne kadar olduğu sorusu geliyor. Günümüzde döviz kurlarında yaşanan artış pek çok teknolojik ürünün fiyatının artmasına neden oldu. Bu ürünlere akıllı televizyonlar da dahil. 

TCL'nin ülkemizde üretimini de yaptığı yeni akıllı televizyonun fiyatı ise benzer özellikli cihazlara göre daha uygun. TV'nin fiyatı ise 6999 TL, çoğu kişinin aklına ilk olarak gelen soruyu cevapladığımıza göre şimdi cihazın özelliklerinden bahsedebiliriz. İlk olarak 55 inç boyutunda olan ekran 4K çözünürlüğe sahip. 

Televizyonun en dikkat çeken özelliği ise yüksek parlaklık ve renk çeşitliliği ile öne çıkan QLED teknolojisini kullanıyor olması. Ayrıca cihazda Android işletim sistemi mevcut. Dolby Vision desteğine sahip olan akıllı televizyon, görüntünün daha canlı ve gerçekçi görünmesini sağlıyor. Ayrıca izleyiciye daha etkileyici bir ses deneyimi sunan Dolby Atmos desteği de bulunuyor. Özelliklerinden kısaca bahsettikten sonra televizyonun fiyatına tekrar bakacak olursak, bu fiyat aralığında pek fazla QLED akıllı televizyon göremiyoruz. 

Yorumlar
Ayfondonun askeri
TCL’i bilmeyen duayenler doluşmuş. TCL Siz bilmiyorsunuz diye bilinmedik marka değil ABD ve Çoğu ülkede üst ve Orta seviye televizyonları çok satılıyor
Cevapla
5 para vermem
7000₺ mı uygun fiyat? asgari ücret ne kadar biliyormusunuz? bilinmeyen bir markaya o fiyatları vereceğime A100 veya BİM deki ürünleri alırım daha iyi...
Cevapla
💎G@kko💎
Teysiel ilk önce telefon pazarında kendini ispatlasin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.