Teknoloji ve tasarım harikası en çarpıcı 10 özel jet! - Keşke benim olsa! - Page 1

Sosyal statünüzü göstermenin kesinlikle birden fazla yolu var. Bazen oldukça iyi olan diksiyonumuz, bazen şık bir elbise, bazen takılarımız, bazen bakımlı saçlarımız vs.


Ancak bazı varlıklı aileller, en uç seçeneklerden birini tercih ederek, çarpıcı bir özel jet satın alırlar. Bu özel jetlerden bazıları muhteşem performansları sayesinde dikkat çekerken, diğerleri ise aklınıza gelebilecek en lüks özelliklerden bazılarıyla bizi şaşırtıyor.


Dilerseniz sözü fazla uzatmadan günümüzde öne çıkan en etkileyici 10 özel jete sayfamızın alt bölümünden hep birlikte göz atalım.

Teknoloji ve tasarım harikası en çarpıcı 10 özel jet! - Keşke benim olsa! - Page 2

10.  Nextant G90XT Turboprop Uçak


Bir Beechcraft jetine dayanan bu, altı yolcu ve iki pilot için büyüleyici ve güvenli bir uçuş deneyimi vaat eden bu şirketten eksiksiz bir makyaj alan ikinci jet.


Bir Beechcraft King Air C90A gövdesinden yeniden inşa edilen bu özel jet, General Electric'ten iki yeni H75-100 motora ve tam otomatik çalıştırma kabiliyetine ve motor ve pervaneler için tek kollu güç kontrolüne izin veren tamamen yeni bir elektronik motor kontrol sistemine sahiptir.

Teknoloji ve tasarım harikası en çarpıcı 10 özel jet! - Keşke benim olsa! - Page 3

9.  Vision SF50 Kişisel Jet


Vision SF50, yüksek performanslı pistonlu jetler ve süper hafif jetler arasında bir şey arayan müşteriler için tasarlanmış devrim niteliğinde bir kişisel jettir. 300 KTAS ( knots gerçek hava hızı ) seyir hızı ve son teknoloji aviyoniklerin yanı sıra tamamen karbon fiber yapısıyla bu mükemmel uçak oldukça etkileyici.


Kolayca uçulacak ve çalıştırılacak şekilde tasarlanan Vision SF50, aynı zamanda, beş yetişkin ve iki çocuğa kadar konforlu bir şekilde konaklayacak yeterli alana sahip geniş bir iç alana sahiptir.

Teknoloji ve tasarım harikası en çarpıcı 10 özel jet! - Keşke benim olsa! - Page 4

8.  Mercedes-Benz Özel Jet Kabini


Bunun başlı başına bir özel jet olmadığını biliyorum. Ancak Mercedes-Benz, gösterişli bir iç mekan konsepti için Lufthansa Technik ile bir araya gelerek lüks özel jet iç mekanlarında çıtayı yükseltmeye karar verdi. Bu iki büyük şirket, güzel Mercedes tasarım dilini alıp onu bir Lufthansa jeti için fütüristik bir iç mekana dönüştürerek ilk kez bir araya geldi.


İnanılmaz sonuç, Mercedes-Benz S-Serisi tasarımına benzer şekilde siyah paneller tarafından gizlenen pencerelere sahip dar jet kabini ile lüks bir otel ile birleştirilmiş büyüleyici bir jet.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.