Telefonununuz çok mu ısınıyor, işte bir ilk, soğutma klipsi

iQOO, 24 Nisan'da Z9 serisi ile birlikte sektörde bir ilk olan manyetik soğutma klipsini piyasaya sürecek.

Telefonununuz çok mu ısınıyor, işte bir ilk, soğutma klipsi

Mobil oyunlar için geliştirilen teknolojilerde son dönemde önemli yenilikler görülmeye devam ediyor. Bu bağlamda Vivo'nun alt markası olan iQOO, mobil oyun severlerin en büyük sorunlarından biri olan aşırı ısınma problemine çözüm getirmek amacıyla yeni bir ürün duyurdu. iQOO'nun piyasaya süreceği bu yeni ürün, bir soğutma aksesuarı olan ve manyetik olarak telefonların arkasına takılan bir soğutucu klips. Ürün, 24 Nisan'da saat 19:00'da (Çin saati ile) kullanıcılarla buluşacak.

Soğutma klipsi, sadece 19,9mm inceliğinde ve 69 gram ağırlığında olup, kullanıcılarına rahat bir kullanım deneyimi sunmayı vaat ediyor. Ürünün Crystal White (Kristal Beyaz) ve Ice Shadow Black (Buz Gölgesi Siyah) olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunuyor. iQOO, bu soğutucu klipsin Apple, Xiaomi, Huawei, Black Shark, Red Magic ve Nubia gibi popüler markaların çeşitli modelleriyle uyumlu olacağını belirtiyor.

Telefonununuz çok mu ısınıyor, işte bir ilk, soğutma klipsi

Yeni manyetik soğutucu klips, kullanıcıların telefonlarına klips veya kelepçe kullanmadan kolayca takıp çıkarabilmelerini sağlayan bir tasarıma sahip. Bu, özellikle sık sık mobil oyun oynayanlar için büyük bir kolaylık sağlıyor. Ürünün tam özellikleri henüz açıklanmasa da, iQOO'nun daha önce piyasaya sürdüğü soğutucu ürünlerine bakarak, bu yeni modelin de en azından benzer bir performans sergileyeceği bekleniyor.

iQOO'nun soğutma çözümleri konusunda bir geçmişi bulunuyor. Önceki modeller arasında, telefon sıcaklıklarını 30 dereceye kadar düşürebilen Cooler Back Clip 2 ve daha büyük bir soğutma çipi, bakır plaka içeren ve maksimum 35 derece sıcaklık düşüşü sağlayan üç farklı fan hızı ve RGB aydınlatması olan Cooler Back Clip 2 Pro bulunmaktadır. Her iki model de soğutma işlemi sırasında telefonun şarj edilmesini destekliyor.

Yeni soğutucu klipsin, daha sessiz bir soğutma çözümü sunması ve eski modellerden daha pratik bir kullanım sağlaması bekleniyor. Aynı zamanda iQOO, 24 Nisan'da Z9 serisi yeni akıllı telefonlarını da piyasaya sürecek. Bu yeni telefonlar, Z9, Z9x ve Z9 Turbo modellerini içerecek. Yeni telefonlar ve soğutucu klips ile birlikte iQOO, mobil oyun oynarken performanstan ödün vermeyen kullanıcıları hedefliyor. Bu yeni ürünlerin, özellikle yoğun kullanımlarda bile cihazların serin kalmasını sağlaması ve böylece oyun deneyimini üst düzeye taşıması amaçlanıyor.