Donanım

Telefonunuzu bu harici batarya ile 3 kere şarj edebileceksiniz!

Sony'nın bu yeni ürünüyle birlikte imkansız, gerçek oldu!


Günden güne büyüyen teknoloji dünyasında akıllı telefonlar çok büyük yer kaplamaya başladı. Özellikle 2012 yılı içerisinde cep telefonlarının geldiği noktaya şöyle bir baktığımızda önceki yıllarda yaşanan yeniliklerin neredeyse 2 3 katı fazla yenilik yaşandığını görebiliyoruz.

Akıllı telefonlar beklenilen seviyeye çoktan ulaştı hatta geçti bile fakat, tek bir nokta var ki bu milyonlarca kişinin aynı dertten muzdarip olduğu şarj teknolojisi idi. Telefonlarda kullanılan teknolojiler alıp başını giderken, şarj ve batarya teknolojisi onun gölgesinde kalmaya başladı.

Sony, günümüzde gelen noktaya paralel bir parça geliştirdi. Geliştirilen bu parça ile birlikte yepyeni bir teknoloji kullanılıyor. Bu parça harici batarya olarak da tanımlayabileceğimiz oldukça gerekli bir teknoloji.

1348580415_sony-flat-battery.jpg
Günümüzde akıllı telefonlar için çıkarılan şarj aksesuarlarında yepyeni bir boyuta geçilemese de bazı akıllı kılıflar telefonlarımızı 1560 mAh'a kadar şarj edebiliyordu. Sony'nin yepyeni bu harici şarj aparatı 7.000mAh'a kadar şarj desteği sunabilecek.

7.000mAh, 3.500mAh ve 2.000mAh gibi kapasite seçenekleriyle bu harici şarj aparatları, 130,6 x 70,4 x 12,9mm ölçülerinde ve 198 gram ağırlığında oldukça iddialı görünüyor. Sony'nin en son teknoloji ürünü şarj aparatları önümüzdeki aydan itibaren Japonya'da $30 gibi ortalam bir fiyattan satışa sunulacak Global bir şekilde hangi ülkelere ne zaman geleceği ise henüz belli olmuş değil. (Türkiye de dahil)

Yorumlar
mapakis
bunun yerine bataryaların ömrünü uzatmanın yollarıni arastirsalardi daha iyi bir çözüm olmazmiydi. Recep GÜNEŞ: Doğru söylüyorsunuz fakat şirketlerin mantığını kavramak çok zor, batarya sorunu çözülmek istenmiyor, 2500 mAh üstü bataryalar kullanılsa, bütün mesele hallolucak fakat bu tarz aksesuarların satışı yok olacak bu sefer.. Yani kısacası kapitalizm diyorum kendi yorumumu katacak olursam :)
Cevapla
gkhn
kesinlikle ilk alacağım aletlerden biri umarım en kısa zmanda t
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.