Donanım

Toshiba PC pazarından çekiliyor

Toshiba son yıllarda büyük kayıp yaşadığı PC pazarından çekilmeye hazırlanıyor. Güvenilir kaynaklara göre Toshiba satış işlemi için yerli ve yabancı şirketlerle görüşmeler halinde.


2014 yılında PC pazarından kısmen çekilen ve 900 çalışanını işten çıkaran Toshiba, son gelen haberlere göre bilgisayar dünyasından tamamen çekiliyor. Wall Street Journal tarafından yayınlanan haberde Toshiba'nın PC pazarından çekilmeye hazırlandığı belirtiliyor. Üstelik Japon dünya devi satış işlemi için Fujitsu başta olmak üzere birçok yerli ve yabancı şirketle görüşmeler halinde. Ancak site söz konusu şirketlerin isimlerini  ve satış planlarını şimdilik açıklamayı uygun görmüyor.

İlginizi çekebilir;  

Geçtiğimiz günler sensör birimini 155 milyon dolar karşılığında Sony’ye devreden Toshiba’nın kâr getirmeyen birimleri elden çıkarmak istediğini, Toshiba CEO'su Masashi Muromachi'nin ekim başında bir gazeteye verdiği demecinden hatırlıyoruz.

Şu an PC pazarının %2.3’ünü elinde bulunduran Toshiba’nın bilgisayar dünyasında uzun süredir kan kaybettiği bir gerçek. İlerleyen günlerde Toshiba cephesinden satış işlemine ilişkin resmi açıklamanın gelmesi bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.