Donanım

Toshiba'dan HD İçerik görüntüleyen microSDHC Hafıza Kartı

Toshiba HD İçerik Görüntülemesi için microSDHC Hafıza Kartını pazara sunmaya hazırlanıyor.

Toshiba'dan HD İçerik görüntüleyen microSDHC Hafıza Kartı

Toshiba Corporation, yüksek çözünürlüklü içeriğin depolanması ve dağıtımı için esnek bir platform sağlayacak olan SeeQVault teknolojisine dayanan yeni microSDHC Hafıza Kartlarını duyurdu.

SeeQVault, Toshiba Corporation, Panasonic Corporation, Samsung Electronics Co., Ltd. ve Sony Corporation tarafından geliştirilmiş ve NSM Initiatives LLC (NSM =Next Generation Secure Memory Initiative) aracılığı ile lisanslanmış lider bir içerik koruma teknolojisidir. Bu teknoloji, tüketicilerin yüksek çözünürlüklü (HD-High Definition) içeriği depolarken ve dağıtırken yüksek seviye güvenliğin keyfini yaşayabilmeleri için, benzersiz bir tanıtıcı ve ortak anahtar altyapısı ile çift yönlü kimlik tanıma sistemi uygular. Teknoloji, flash bellek kartlarına ve bunları kullanan cihazlara entegre edilebilir. NSM Initiatives LLC, 25 Şubat’ta cihaz üreticileri ve içerik servis sağlayıcılarına bu teknolojiyi lisanslamaya başlamıştır.

1363088997_microsdhcweb.jpg

SeeQVault insanların en yeni dijital içeriğe erişmelerine ve özgürce farklı platformlarda bunun keyfine varmalarına olanak tanır. SeeQVault kartı yüksek düzeyde bir güvenli bir ortam temin ederken, bir akıllı telefon, tablet bilgisayar veya TV’de içeriğin oynatılması için kullanılabilir.

İlk ürün hattı, Ultra High Speed (UHS) Bus I ve UHS Hız Sınıfı I ile uyumlu olacak şekilde, 16GB ve 32GB kapasiteleri kapsayacaktır. Toshiba Mart 2013’te örnek ürünlerin teslimatına ve 2013 yılı sonunda ürünlerin satışına başlayacaktır.

Ürün Profili

Kapasite

Maks. hız

Okuma

Yazma

32GB

40MB/sn

20MB/sn

16GB

40MB/sn

20MB/sn


Kilit Özellikler
  1. Maksimum 20MB/sn yazma ve 40MB/sn okuma hızı.
  2. SD Hafıza Kartı versiyon 3.0 ve Ultra High Speed Bus I ile uyumlu.
  3. SD Hafıza Kartı versiyon 2.0 ile uyumlu olan SDHC cihazlar ile de uyumludur.
  4. Standart SD hafıza kartlarındaki CPRM teknolojisini destekler.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.