Donanım

Transcend'ten USB 3.0 Taşınabilir SSD

Transcend, yeni USB 3.0 taşınabilir SSD ürününü duyurdu.

Transcend'ten USB 3.0 Taşınabilir SSD

Lider depolama ve multimedya ürünleri markalarından Transcend Information, Inc. (Transcend), ürün gamına yeni ve farklı bir ürünü daha eklediğini duyurdu. ESD200 ismini taşıyan ürün, USB3.0 arabirimine sahip taşınabilir bir SSD. Küçük ve kolay taşınabilir ESD200 260MB/s'ye ulaşan yüksek hızlı veri transferi ile göz dolduruyor.

ESD200 üzerinde teorik olarak USB2.0'a göre 10 kat daha hızlı çalışan USB3.0 arabirimi yapılandırıldığını belirtmiştik. USB3.0 arabirimi kullanabilecek bağlantılar sağlandığında cihaz üzerinde 260MB/s yazma ve 225MB/s okuma performansına erişiliyor ki bu da 4.7GB DVD filmi yaklaşık 15 saniye içinde kopyalamak anlamına geliyor. Kullanılan USB3.0 arabirimi ayrıca bir önceki nesil USB2.0 teknolojisi ile de uyumlu. Bu sayede son teknolojiye sahip olmayan bilgisayarlar üzerinde de veri taşımak mümkün.

1355906426_esd200.jpg

Bu yeni hibrit taşınabilir cihaz üzerinde hareketli parçalar olmadığından, çalışması sessiz ve soğuk. Ayrıca şoka ve sallantılara karşı da son derece dayanıklı. SSD teknolojisinin tüm avantajlarını doğal olarak en iyi şekilde taşıyor diyebiliriz. Mobil disk taşıyan harici depolama cihazlarına göre sahip olduğu sağlamlık ve dayanıklılığın yanısıra çok daha hafif ve ufak bir yapıya da sahip. Neredeyse hergün ve her an yanınızda taşınabilecek boyutlara sahip cihaz, yaklaşık kredi kartı boyutlarında. Paket içerisinde gelen taşıma kılıfı ile dış ortam sırasında oluşabilecek çizikleri engellemek hedeflenmiş.

1355906468_ts128gesd200package.jpg

ESD200 ayrıca Transcend'in özgün veri yönetim aracı Transcend Elite ile uyumlu. Bu yazılımı ücretsiz olarak internetten indirebiliyorsunuz ve yazılım size cihaz üzerinde kolay yedekleme, güvenli 256Bit AES şifreleme gibi çok önemli konularda yardımcı oluyor. ESD200 üzerinde bulunan "tek tuşla yedekleme" butonu ile kullanıcılar kolay ve çabuk şekilde yedek alıp ve bilgisayarları ile verilerini senkronize edebiliyorlar, bu sayede  önemli dosyalarının ikinci bir yerde güvenli şekilde saklandığından emin oluyorlar.

Transcend'in ESD200 harici taşınabilir SSD'sinin 128GB için 239$ ve 256GB için 429$ fiyat etiketi ile raflarda yerini alması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.