Donanım

Turkcell Slim VINN Huawei E369 - Video İnceleme

VINN ailesinin yeni üyesi Slim VINN'ı mercek altına aldık!


3G modemler günümüzde bir lüksten çıkıp yavaş yavaş ihtiyaç olma yolunda ilerlemeye devam ediyor. Türkiye'nin 3G alt yapısında oldukça iyi bir konumda olmadığını düşünürsek GSM operatörlerinin bizlere sunmuş olduğu hizmetlerin kalitesi günden güne artmaya devam edecektir.

Türkiye'nin önde gelen GSM operatörlerinden Turkcell artan modem ihtiyacı için VINN ailesinin yepyeni üyesi Slim VINN'ı kullanıcılarına sundu. Slim VINN'ın üretimindeki temel sebeplere bakacak olursak, ihtiyaç haline gelip lüksten çıkan modemlerin artık günümüzde İnternet bağlantısı kadar tasarımının da önemli olduğunu görüyoruz. Tam bu noktada günlük hayatta çok sık kullandığımız ultrabook ve macbook gibi şık, zarif bir dizayna sahip bilgisayarlar için şuan bulunan 3G modemlerin iyi bir görüntü sunmaması, oldukça kaba bir tasarımla karşımıza çıkması Turkcell'i böyle bir cihaz yapmaya iten bir başka sebep.

Ürünümüzün hemen donanım üreticisinden başlayacak olursak, dünyanın sayılı donanım üreticilerinden olan Huawei tarafından üretilmiştir. Modeli ise E369'tur. Dünyanın en küçük, ince tasarımına sahip 3G modemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Huawei bu cihazı geçtiğimiz aylar içerisinde gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi 2012'de tanıtmıştı.

1347695914_huawei-e369-datacard-2.jpg

Slim VINN, MacBook'lar gibi çok ince bilgisayarlar veultrabook'lar için üretildi. Cihazımız oldukça şık, parlak ve pürüzsüz bir tasarıma sahip. 65 mm x 24.5 mm x8 mm ölçüleriyle kullanıcılara çok rahat bir kullanım sağlıyor. Cihazın ince tasarımı ince bilgisayara takıldığında görüntü olarak da çekici bir yapıya sahip.


Slim VINN klasik gri renk ve metalik materyalleriyle kaliteyi hissettiren bir cihaz. . Tasarımsal kalitesinin yanında  Slim VINN aynı zamanda güçlü bir donanıma da sahip. 21 Mbps indirme hızı ile güzel bir internet keyfine kapı aralıyor. Ayrıca UMTS 5li bant sistemi iş gezilerinde iş amaçlı kullanımlar için ideal üretilmiş. Slim VINN  günümüz 3G modemlerinde pek denk gelemeyeceğiniz güçlü enerji tasarrufu sağlayabiliyor. 21Mbps hızla çalışan modemlerle karşılaştırıldığında %30 daha fazla güce sahip. Laptop'unuzun batarya ömrünü bir saat daha fazla kullanabilmenizi sağlıyor.
1347695988_turkcell-slimvinn.jpgSlim VINN'ın Turkcell Market'teki fiyatının 115 TL olduğunu hatırlatalım. Ayrıca Slim VINN'ı kullanmak isteyen kullanıcılarımız, 4 GB’lık standart internet paketi için aylık ücret 32.90 TL iken, limitinde duran 4 GB tarifesi için de 35.90 TL’lik ücret belirlenmiş durumda. Yine diğer tarifeler de altta yer alan tabloda karşımıza çıkıyor.

8 GB Standart 52,90 TL
8 GB Limitinde Duran 55,90 TL
15 GB Standart 82,90 TL
15 GB Limitinde Duran 85,90 TL


Ürünün donanımsal özelliklerini kısa sıralayacak olursak;

  • HSPA+/HSPA/UMTS 2100/1900/AWS/900/850 MHz
  • EDGE/GPRS/GSM 1900/1800/900/850 MHz
  • HSPA+ desteği ile 21,6 Mbps'e kadar indirme hizmeti
  • HSUPA desteği ile 5,76 Mbps'e kadar veri yükleme hizmeti
  • Veri ve SMS hizmeti
  • Windows XP SP/2/SP3 , Windows Vista SP1/SP2 , Windows 7 Mac OS X 10.5   10,6  ve 10.7 desteği.
Turkcell'in Slim VINN adlı ürününü sizler için kutudan çıkarttık. İsterseniz sözü daha fazla uzatmadan hemen video incelememizi izleyelim.

Yorumlar
Misafir
Video kalitesi cok kotu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.