Kış hastalıklarına karşı etkili çözüm olduğu söylenen, buhar makineleri ne işe yarar? Hava nemlendirici cihazların faydaları ve zararları neler? Türkiye'de satışa sunulan en iyi hava nemlendirici modelleri hangileri? Gelin bu soruların yanıtlarına yazımızın devamından hep birlikte göz atalım.


Teknoloji olarak oldukça gelişmiş olan bazı hava nemlendiriciler, içerisinde bulunan bir nem ölçer (higrometre) sayesinde iç mekandaki hava verilerini toplayarak analiz eder. Bu sayede nemin belirli bir seviyenin altına düştüğünü tespit ettiği anda, buhar üreterek nem seviyesini yükseltmesi gerektiğine dair bir sinyal gönderir. Cihaz, bir rezervuardaki suyu ısıtıp buharlaştırarak iç mekana dağıtır. Ancak özellikle uygun fiyatlı hava nemlendiriciler ihtiyaç olsa da olmasa da ortama nem buharını dağıtmaya aralıksız devam eder, bu da sağlık sorunlarına sebep olabilir.


Sıcak yaz günlerinde, ortam kuruluğu sebebi ile boğaz kuruluğu yaşayabilir, kışın ise soğuk havaya ek olarak, kalorifer ve elektrikli ısıtıcılar da iç mekanın havasını kurutabilir. Bu da insanlarda solunum ve cilt sorunlarına sebep olabilir.


Sağlığımız ise herşeyden önemli, bu nedenle listemizde sadece Türkiye'de satışa sunulan en iyi özelliklere sahip, en kaliteli hava nemlendirici modellerini bir araya getirdik. Ancak üst donanım ve yüksek teknik özellikleri sebebi ile fiyat olarak rakiplerine kıyasla daha yüksek. Gelin üst kalite hava nemlendirici modellerinin hangileri olduklarına hep birlikte göz atalım.


Türkiye'de satışa sunulan en iyi hava nemlendirici modelleri!

Philips HU4816/10


Fiyat: 8.999,00 TL


Su Tankı:
4 L
 
Gürültü Seviyesi:
35 dB(A)
 
Etki Alanı:
44 m²
 
Otomatik Kapanma:
Var
 
Zamanlayıcı:
Var

Delonghi UH 700 M


Fiyat: 2.999,00 TL


Su Çıkış Kapasitesi:
300 ml/sa
 
Su Tankı:
6.1 L
 
Etki Alanı:
75 m²
 
Otomatik Kapanma:
Var
 
Zamanlayıcı:
Yok

Beurer LB 88 Siyah


Fiyat: 2.000,00 TL


Su Çıkış Kapasitesi:
550 ml/sa
 
Su Tankı:
6 L
 
Etki Alanı:
48 m²
 
Otomatik Kapanma:
Var

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.