Donanım

TV'de artık 3 boyut dönemi

Japonya, Güney Kore ve Hindistan'dan sonra Çin'de TV'de 3D yayına geçiyor!


Çin devleti, ilk üç boyutlu televizyon kanalı (3D TV) deneme yayınına başladı. China Central Television ve beş yerel istasyon ortağı tarafından işletilen kanalın hedefi, yaklaşan Çin Yeni Yılı'nda yayına başlamak.

3D TV seti ve HD dijital TV cihazlarına sahip olanlar bu yeni hizmetinden yararlanabilecek. Bu arada, Japonya, Güney Kore ve Hindistan da halihazırda benzer servisleri hayata geçirmiş durumda. Test aşamasındaki bu televizyon kanalı, her gün 4,5 saat 3D program yayını yapacak ve bu yayınların tekrarı olacak.

1325591531_3dtv.png

Yetkililere göre, 3D deneme kanalının hayata geçmesi Çin televizyonunun gelişimi adına çok önemli bir adım olarak görülüyor. Bu yeni servisin sektör için de büyük gelir kapısı olması öngörülüyor. 3D TV yayınına halkın tepkileri ise biraz karışık. Çin'in Twitter'ı olarak anılan Sina Weibo kullanıcılarının bazıları bu yeni servisi heyecanla beklediklerini yazarken, bazıları ise kuşkucu bir yaklaşımda bulunuyor. Bu kuşkucu kesim, özel gözlük kullanmayı gerektirmeyen yeni 3D TV setleri gelene kadar bekleme yanlısı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.