USB Type-C hakkında bilmeniz gerekenler! - Page 1

USB 3.1 standardını destekleyen porta henüz çok az sayıda cihazda rastlanıyor. USB 3.1, teknik olarak 10Gbps hızlarına ulaşabiliyor, yani USB 3.0'dan iki kat hızlı. Ancak MacBook'taki USB 3.1 portu, şimdilik maksimum 5Gbps veri aktarabiliyor. Bunun yanında bilgisayarın kullandığı USB-C kablosu, her iki yönde de takılabiliyor.

USB Type-C hakkında bilmeniz gerekenler! - Page 2

İncelen laptop'lar, daha az port anlamına geliyor ve Apple'ın yeni MacBook'unda sadece bir USB 3.1 portu sunmasının sebebi de bu. İşte yeni 12 inç'lik MacBook'taki USB 3.1 portu ve portun geleceği hakkında bilmek isteyecekleriniz.

USB Type-C hakkında bilmeniz gerekenler! - Page 3

USB 3.1, geriye doğru uyumlu USB 3.0 ve USB 2.0'ı kullanan tüm cihazlar, MacBook'taki port ile bağlanabiliyor, ancak bunun için ek bir adaptöre ihtiyacınız var.

USB Type-C hakkında bilmeniz gerekenler! - Page 4

USB 3.1'li çevrebirim henüz yok USB 3.1 halen geliştirilme ve test aşamasında olduğundan, onu kullanan cihazların ortaya çıkması birkaç ay alabilir. USB 3.1 bağlantısı, tam kapasite olan 10Gbps'ye ulaşmasalar da bu, yonga setlerinin ve denetimlerin sorunlarından arındırılmasıyla gerçekleşecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.