Donanım

Uygun fiyatlı MacBook modeli gelebilir!

Apple'ın, uygun fiyatlı MacBook modeli için çalışmalara başladığı iddia ediliyor. Peki, uygun fiyatlı MacBook, kullanıcılara neler sunacak?

Apple, uygun fiyatlı MacBook üzerinde çalışıyor!

Apple, Haziran'da geliştiriciler için düzenleyeceği WWDC 18 etkinliğinde; iOS 12, macOS 10.14, watchOS 5 ve tvOS 12 gibi yazılımlarının yanında yeni ürünlerini de tanıtacak. Bu ürünlerin neler olduğunu henüz bilinmezken, KGI analisti Ming-Chi Kuo'dan ilginç bir iddia geldi.

Ünlü analist Ming-Chi Kuo'ya göre; Apple bu yıl uygun fiyatlı MacBook modeli tanıtacak. MacBook sevkiyatlarını %10 ila %15 arasında arttırması beklenen bu hamlenin, yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Ürün segmentini iPad - iPad Pro, iMac - iMac Pro ve MacBook - MacBook Pro olarak konumlandıran Apple'ın, yeni MacBook modeline hangi ismi vereceği henüz bilinmiyor.

Donanım tarafında güncel işlemci ve Retina ekran ile gelmesi beklenen uygun fiyatlı MacBook, hali hazıra satılan ancak fiyatından dolayı pek ilgi görmeyen 12 inç MacBook modelinin yerini alabilir.

Tahminlerimize göre; yeni MacBook'un fiyatı 4.500 TL ila 5.500 TL arasında olacak. Bu fiyatın pek uygun görünmediğini biliyoruz. Ancak MacBook Air'in düşük donanımı ile kıyasladığımızda, yeni MacBook'un daha avantajlı olacağını söyleyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.