Donanım

Vestel, Toshiba'yı satın alıyor!

Vestel, Toshiba'yı satın almak için görüşmelere başladığını açıkladı. İşte Vestel'in o açıklaması!

Vestel, Toshiba'yı satın alıyor!

Son günlerde Vestel'in Toshiba'yı satın alacağına yönelik iddialar dolaşıyordu. Bugün Vestel açıklama yaparak çıkan bu iddialara cevap verdi.

Vestel, açıklamasında Toshiba Corporation'ın TV birimini satın almak için görüşmelere başladığını belirtti. Vestel'in KAP'a yapmış olduğu açıklamada; şirketin global markalarını lisanslama/satın alma yolu ile uluslararası pazardaki konumunu sağlamlaştırma ve geliştirme açısından Toshiba'nın TV birimi Toshiba Visual Solutions Corporation'ı satın alacağı yer alıyor.

KAP'a yapılan bu açıklamada, görüşmenin akıbetinin henüz belli olmadığı için sözleşme imzalanana kadar kamuoyu ile detaylı bir bilgi paylaşılmayacağı yer alıyor.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, Toshiba satın alımı ile ilgili; “Geçtiğimiz aylarda Toshiba ile marka lisans anlaşması imzaladığımızı ve Manisa Vestel City’de ürettiğimiz Toshiba markalı TV’lerin Avrupa pazarında satış, pazarlama ve tedarik zinciri gibi faaliyetlerinden sorumlu olduğumuzu sizlere duyurmuştuk. Vestel olarak büyüme stratejilerimiz doğrultusunda fırsatları gözlemleyip değerlendirmeye devam ediyoruz” dedi.

1491813530_toshibavestel1web.jpg

1 Eylül 2016'da imzalanan lisans anlaşmasına göre 5 yıl süre ile Toshiba markası altında televizyon üretimi, satışı, pazarlaması ve dağıtım haklarının Vestel'e ait olduğunu hatırlatalım. 

Bakalım Vestel, Toshiba'nın TV birimini satın alıp uluslararası pazardaki konumunu güçlendirecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.