Donanım

VR gözlük dünyasının kuralları yeniden yazılıyor

Teknoloji devlerinin yavaş yavaş ilgilerini arttırmaya başladığı sanal gözlük pazarından güzel haberler var. HTC’nin yeni cihazının çıkış tarihi netleşmiş olabilir.

VR gözlük dünyasının kuralları yeniden yazılıyor

Sanal gerçeklik gözlükleri ya da gerçekliği arttırılmış gözlükler aslında teknolojinin geldiği noktayı gösterebilmek adına akıllı telefon veya tabletlerden çok daha ileri düzey cihazlar. Ancak bir şeyin sadece ileri teknoloji olması, onun talep edilmesi için yeterli olmuyor.

Bu tür cihazların daha fazla talep görebilmeleri için, kullanım alanlarının artması şart. İşte sanal gerçeklik gözlüklerinin tüm ileri teknolojisine rağmen hala büyük bir pazar payı yakalayamamasının arkasında yatan sebep de tam olarak bu. Kullanıcılar bu gözlüklerle ne yapacaklarını bilmiyorlar.

VR gözlük dünyasının kuralları yeniden yazılıyor

Öte yandan bu belirsizlik bile teknoloji dünyasının devlerini sanal gerçeklik gözlüğü üretmekten alıkoyamıyor. Geçtiğimiz aylarda Meta tarafından tanıtılan Meta Quest Pro, şu an için piyasadaki en güçlü cihaz olarak konumlanırken, Tayvanlı teknoloji devi HTC bu cihazın karşısına HTC Vive VR ile çıkmak için artık gün saymaya başladı.

Şirkete yakın kaynaklardan servis edilen bilgilere göre, HTC Vive VR’ı CES 2023’te görebiliriz. Her sene yılın ilk ayında gerçekleşen bu organizasyon birçok yeni cihazın da ilk defa podyuma çıktığı mecra olurken, eğer iddialar doğruysa HTC’de yeni sanal gerçeklik gözlüğünü tanıtabilmek için o günü bekliyor. Üstelik söz konusu etkinliğin 5 Ocak’ta başlayacağı düşünüldüğünde, artık geride çok fazla zaman kalmadığını da söyleyebiliriz.

CES
Yorumlar
Osman
Htc view çok para. Htc aslında. Bütceye uygun ürün çıkarması gerek
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.