Donanım

Western Digital, Blue SSD ve Green SSD modellerini tanıttı

Western Digital, bugün, PC sistemleri ve yükseltmeleri için tasarlanan ilk WD markalı SATA arayüzüne sahip tüketici SSD’leri olan WD Blue ve WD Green’i duyurdu.

Western Digital, Blue SSD ve Green SSD modellerini tanıttı

WD SSD’ler, PC’lere, iş istasyonlarına yönelik WD hard disk ürün yelpazesini tamamlarken, tüm uygulamalar için mükemmel bir WD depolama cihaz portföyü sunuyor.

PC performansını artırmak, bir bilgisayar toplamak ya da var olan PC’nin ömrünü uzatmak isteyenler için nihai bir çözüm sunan WD, dijital depolama konusunda SSD’ler ile mükemmel bir sonuç yaratıyor. WD Blue ve WD Green SSD’ler, SATA veriyolunda elde edilebilecek maksimum hızları sağlıyor.

Sınıfındaki en uzun ortalama arızasız çalışma süresine (MTTF) sahip olan WD SSD’ler, WD Uygunluk Testi onayı da taşıyor ve bu sayede sistem performansını artırmaya yardımcı olmasının yanında, programların yanıt verme hızlarını da en üst seviyeye taşıyor. HDD’lere kıyasla sessiz ve ısınma sorununa yol açmayan bir çalışma sunan WD SSD’ler, daha az güç ve ısı kullanarak işlem yapma yeteneğine sahip.

1,75Milyon saat MTTF sunan WD SSD’ler, kullanıcılar için performans ve kapasite takibi için WD SS Dashboard yazılımını ücretsiz indirme imkanı veriyor. Dayanıklılık, anında yanıt verme, düşük güç tüketimi, ultra ince tasarım, mobil form faktörü gibi avantajlar sunan WD SSD’ler, yüksek performans arayanlar için benzersiz bir alternatif yaratıyor.

WD Blue SSD özellikleri

WD Blue SSD daha fazla performans arayan müşterilere hitap ediyor. Çoklu görev için optimize edilmiş olan Blue SSD, sistem yavaşlaması yaşanmadan aynı anda kaynak bakımından ağır uygulamaları çalıştırabilme becerisine sahip. Dizüstü ve masaüstü PC için kusursuz olan WD Blue SSD’ler, 250GB, 500GB ve 1TB kapasiteyle birlikte, 2,5inç/7mm kutu ve M.2 2280 form faktörü ile kullanıcılara sunuluyor.

100TBW (250GB), 200TBW (500GB) ve 400TBW (1TB) dayanıklılık süreleriyle birlikte 250GB disk için 540MB/s ve 500MB/s; 500GB ve 1TB disk için 545MB/s ve 525MB/s sıralı okuma ve yazma hızı sunuyor. WD Blue SSD fiyatı ise 89 dolar.

WD Green SSD özellikleri

WD Green SSD, uygun fiyatlı performans arayan müşteriler ve ilk kez SSD kullanacaklar için mükemmel bir opsiyon sağlıyor. 2,5inç/7mm tasarıma sahip olan ve 120GB ile 240GB kapasite seçeneği ile sunulan WD Green SSD, M.2 2280 form faktörü ile harika bir seçenek sunuyor.

WD Green SSD’ler ultra düşük güç tüketimi sağlıyor. Böylece batarya şarj işlemleri arasında bilgisayarın uzun süre kullanılmasını olanaklı kılıyor.

WD Green SSD, 540MB/s ve 405MB/s sıralı okuma ve yazma hızı ve 120GB disk için 40TBW; 240GB disk için 80TBW dayanıklılığı ile öne çıkıyor. WD Green SSD’ler, önemli satış bölgeleri ve müşteriler için 2016 son çeyreğinde satışa sunulacak.

WD, hem Blue SSD hem de Green SSD için 3 yıllık sınırlı garanti sunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.