Western Digital, kullanıcılarına yeni bir bulut hizmeti sunuyor!

İşte My Cloud™ ve getirdiği bütün yenilikçi çözümler!

Western Digital, kullanıcılarına yeni bir bulut hizmeti sunuyor!

Western Digital (NASDAQ: WDC) firması ve ağ bağlantılı yaşam için depolama çözümleri konusunda dünya lideri olan WD®,  bugün kişisel bulut çözümlerine ait yeni My Cloud™ ailesini tanıttı. WD’nin My Cloud’u, kullanıcılara dijital içeriklerini bütün bilgisayarlarından ve mobil cihazlarından merkezi şekilde düzenleyip, koruyabilecekleri ve dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir cihazdan içeriklerine erişebilecekleri tam bir çözüm sunuyor. Kişisel bulut sürücüsü My Cloud’u internete kolay bir şekilde bağlayan kullanıcılar, kamusal buluta aylık bir ücret ödemeksizin veya kendi kişisel verilerinin kontrolünden vazgeçmeksizin herhangi bir yerden, herhangi bir cihazla erişim sağlayabilir.

1380716542_img2878.jpg

Aerodinamik Kurulum ve Yedekleme

    Kullanıcılar kendi kişisel bulutlarını WD’nin web güdümlü kesintisiz kurulum için zengin web tabanlı kullanıcı arayüzü ile dakikalar içinde hazır hale getirebilir. WD’nin yazılımı, kurulumu kolaylaştırmak için sürücüyü otomatik olarak tanır. Bir kere My Cloud sürücüsü kurulduğu zaman, WD’nin ücretsiz masaüstü ve mobil aplikasyonları ile kullanıcılar kendi bilgisayar ve mobil cihazlarına kolayca bağlanabilirler. Gigabit  Eternet bağlantısı ve Çift-Çekirdekli işlemci ile kullanıcılara çeşitli cihazlarda dağınık halde bulunan tüm dijital içeriklere hızlıca ulaşma olanağı sağladığı için dosyaları transfer etmek çok hızlı olur. Mobil cihazlardan direk dosya aktarımı ile, önemli dosya ve videolar güvenli şekilde My Cloud’a taşınarak, kullanıcıların tabletlerindeki ve akıllı cihazlarındaki değerli alanlar serbest kalmış olur. 
Kullanıcılar My Cloud’u kendi bilgisayarlarını ve dijital dosyalarını yedeklemek için de kullanabilir. PC kullanıcıları için, WD SmartWare™ Pro yazılımı, dosyaları nasıl, ne zaman ve nerede yedekleyebilecekleri hususunda opsiyonlar sunar. Mac kullanıcıları verilerini korumak için Apple®Time Machine® yedekleme yazılımının tüm özelliklerini kullanabilirler.

1380716550_cloud.jpgBütünsel Kontrol

    My Cloud kullanıcıları kendi aile fotoğrafları, videoları, müzik ve önemli dökümanlarını ev ağ bağlantılarındaki güvenli bir yerde depolayıp, organize edebilirler. Yeni My Cloud masaüstü aplikasyonu ile dosyalarında dünyanın herhangi bir yerinden gezinmek, paylaşmak ve bu dosyaları kontrol etmek çok kolay. My Cloud aylık ücret gerektirmeksizin 2 TB, 3 TB ve 4 TB’lık yüksek depolama kapasitelerinde mevcuttur. Kullanıcılar ayrıca USB 3.0 uyumlu bir sabit diski My Cloud sürücüsündeki USB genişleme girişinden direk bağlayıp, depolama kapasitesini anında genişletebilirler.

    Ek olarak, My Cloud, WD TV® Live™ medya oynatıcısının yanı sıra, akıllı TV’ler ve oyun konsolları gibi herhangi bir DLNA™ sertifikalı multimedya cihazına akışı sağlayarak terabaytlarca film ve müziği depolar ve böylece bir ev dijital eğlence merkezi olarak da servis verir. 

Kişisel Buluta Erişim

    İOS® ve Android™ cihazları için mevcut yeni WD My Cloud mobil aplikasyonu kullanıcılara fotoğraflarını görüntüleme, videolarına akış olanağı ve dosyalarına herhangi bir yerdeyken kendi akıllı telefonlarından ya da tabletlerinden ulaşabilme olanağı sunar. Bu mobil aplikasyon dosya paylaşımı ve işbirliğini basit ve güvenli hale getirerek, kullanıcılara dosyalara kolayca e-posta gönderme, link olarak dosya paylaşımı yapma, üçüncü parti aplikasyonlarla çıktı alma ve dosya açma olanağı sağlar.

  1380716579_western-digitals-my-book-live-home-network-drive4.jpg  Ek olarak, My Cloud mobil aplikasyonu belli başlı kamusal bulut servisleri ile entegre çalışır. Böylece kullanıcılar, dosyalarını kendi Dropbox™, SkyDrive®  ve Google Drive™ kamusal bulut hesapları arasında kolayca transfer edebilir. 

Fiyat ve Bulunabilirlik

    2 TB ve 3 TB’lık My Cloud sürücüler wdstore.com internet mağazasında bulunabilir. Ayrıca Türkiye’deki seçkin perakendeci ve distribütörlerde Ekim sonu itibari ile bulunabilecektir.  4 TB’lık My Cloud sürücülerin Kasım ayında piyasaya sürülmesi öngörülmektedir. Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatı; 2 TB için 199 USD+KDV, 3 TB için 229 USD+KDV, 4 TB içinse 279 USD+KDV’dir. My Cloud mobil aplikasyonu hali hazırda AppStoreSM ve GooglePlay™’den indirilebilir. İki ve dört sürücülü My Cloud konfigürasyonu gelecek dönemde piyasaya sürülecektir.
 

Kapasite ve Uygunluk

    My Cloud kişisel bulut depolaması Windows® 8, Windows 7, Windows® Vista, Windows XP, OS X Mountain Lion™, Lion®, Snow Leopard® yanı sıra, DLNA®/UPnp® etkin cihazlarda 2 TB, 3 TB ve 4 TB kapasitelerde mevcuttur.