Donanım

Western Digital My Passport Ultra - İnceleme

Taşınabilir dünyasını yeniden şekillendiriyor!

Western Digital My Passport Ultra - İnceleme

Dijital ortamların en iyi üreticilerinden Western Digital geçtiğimiz dönemlerde yeni bir taşınabilir diske daha imza attı. Western Digital My Passport Ultra adındaki taşınabilir disk ile birlikte yüksek hız minimum boyutlara taşındı. Günlük hayatımızda taşınabilir harici harddisklerin boyutları hepimizin şikayet ettiği noktalara ulaşmış durumda.

Western Digital, gelişmelerini kullanıcıların talepleri yönünde geliştirmeye devam ediyor. En yeni ürünlerinden WD My Passport kullanıcıların cebinde taşıyabileceği minik boyutlarıyla yılın en çok sevilen harddiskleri arasında yer alıyor. Bu diskte diğer disklerden farklı ne var sorularına yanıt arayalım dilerseniz hep birlikte.

Öncelikle ürünümüzün boyut ve tasarımlarına göz atalım. Sadece 12,8 mm kalınlığında olan 500 GB modeli, önemli dijital içeriğiniz için bol miktarda kullanım kapasitesi sunan şık ve hızlı bir sürücü olma özelliğini taşıyor. Sürücünün üst kısmında yer alan desenli kısım tasarım kapsamında ele alınacak olduğunda şık bir görüntü sunarken, sağlam plastik kasasıyla doygun bir hissiyat uyandırıyor. Elden kayıp düşme riskinin neredeyse olmadığını söyleyebiliriz.

1389086362_dsc0276.jpg

Yedekleme ve Bulut

Sürücü yedekleme ve depolama konusunda da alternatiflerine nazaran çığır açan bir pratiklik sunuyor. WD SmartWare Pro otomatik yedekleme yazılımı, dosyalarınızı ne zaman ve nereye yedekleyeceğinizi seçmenizi sağlıyor. Dosyaları size uyan bir plan dahilinde yedeklemek için planlı yedekleme özelliğini kullanabiliyorsunuz. Tercihinize göre dosya ya da klasör yedeklemesi de yapabiliyorsunuz. Diğer yandan dosyalarınızı buluta yedeklemek için Dropbox hesabı kullanmanız isteniyor. 

Yüksek Hız Kapasitesi

My Passport Ultra günümüz teknolojisinde hızın en yüksek noktaya ulaştığı USB 3.0 bağlantı noktasına bağlandığında, dosyalara ışık hızında erişmenize ve bunları kaydetmenize olanak sağlıyor. USB 2.0 aktarım hızlarına göre aktarım süresini 3 kata kadar azalttığını söylemek mümkün. USB 3.0 veri girişine sahip bir bilgisayar ile aktarma yapıldığında hızın inanılmaz bir şekilde farkedildiğini göreceksiniz.

1389086416_imgp1916.jpg

Ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan işletim sistemlerinden olan Windows 8 ve alt sürümleriyle son derece uyumlu çalışan My Passport işletim sistemleriyle yakın dost. WD Windows 8 uygulaması, Windows 8 bilgisayar ile My Passport Ultra sürücünüzde depoladığınız dijital medya dosyalarının kolayca bulunmasını sağlıyor. İçeriğinizi otomatik olarak gösterirken ve resim, video ve müzik dosyalarınızı kolayca bulup tadını çıkarmanızı sağlayacak şekilde düzenliyor.

MY Passport ile birlikte verilerinizi şifreleyebilir, dosya ve içeriklerinizi kontrol altında tutabilirsiniz. Verilerin sizler için önemli olduğunu hissen WD Digital, bu nedenle bu sürücüyü, dayanıklılık ve darbelere karşı uzun vadeli güvenilirlik için zorlu şartlara uygun olarak üretmiş. Hoş görünmesi ve korunması için tasarlanan dayanıklı bir kasaya yerleştirilen ve kafanızın rahatı için 3 yıllık garanti sunan WD yine öncü bir marka olarak hizmetine devam ediyor.

Ürünün ortalama fiyatı 120 ila 150 Türk Lirası arasında değişiyor. (500 GB)

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.