Donanım

Western Digital, yeni harddiskleriyle görücüye çıktı!

Harici masaüstü serileri yüksek kapasite ve etkili veri koruma sağlıyor!

Western Digital, yeni harddiskleriyle görücüye çıktı!

Yeni My Book Ailesi Sürücüleri Zengin İçerik Toplayıcıları için 4 TB’a Kadar Kapasite Sunuyor ve Dropbox™  Entegrasyonlu WD SmartWare™  Pro Otomatik Yedekleme ile Bulut Yedekleme ve Tüm Sistem Yedeklemesi Sayesinde Verileri Koruyor

Western Digital (NASDAQ: WDC) firması olan WD®, kendi popüler harici masaüstü sürücülerinden My Book ve Mac için My Book serisini, 4 TB’a kadar depolama kapasitesi ve yüksek miktarda video, müzik ve fotoğraf üretip, toplayanlar için geliştirilmiş veri koruması sağlamak üzere yeniden tasarladı.

1380035602_wdsmartware.png

     Yeni My Book serisi, hız için USB 3.0 ile en yüksek içerik koleksiyonları için 2 TB, 3 TB ve 4 TB kapasitelerde mevcuttur. Kişisel verilerin her an zarar görme olasılığı var. Bu ister kaybedilmiş bir dizüstü bilgisayar, ya da zarar verici bir virüs olsun, veriyi güvenli bir şekilde saklamak ve önemli doküman ve değerli içeriklerin yedeğini almak kritiktir.

     Yeni sürücülerin veri koruma özellikleri, içerik koleksiyonlarını yedeklemek için mükemmeldir. Otomatik yedekleme yazılımı  WD SmartWare® Pro™, Dropbox™ entegrasyonu ile bulut yedekleme yetenekleri sunar  ve WD Edition of Acronis True Image™, kullanıcıların dijital dosya ve programlarını güvenle silebilmesine ve tüm sistem yedekleme yönetimi yapabilmesine olanak sağlar.

1380036105_storagereview-wd-smartware-pro.jpg

    WD’nin Tüketici  Depolama Ürünleri Grubu Genel Müdürü Scott Steffens  yaptığı açıklamada “Yeni jenerasyon My Book harici sabit sürücüler müşterilerimiz için daha fazla hız, esneklik, içerik ve  sistem güvenliği sağlamaktadır. Tüketiciler daha önce hiç olmadığı kadar çok dijital içerik yaratıyor, indiriyor ve depoluyor ve bizim masaüstü sürücü serimiz sistem afetleri, hasar ya da hırsızlığa karşı yedekleme ve koruma sağlayacak kapasite ve güvenlik önlemleriyle donatılmıştır.”dedi.

    Sürücüye izinsiz girişe karşı güvenlik önlemleri WD SmartWare Pro otomatik yedekleme yazılımındaki donanım şifreleme ve parola koruması ile sağlanır. Dosyaları hırsızlık, yangın,sel ve diğer doğal afetlerden korumak için My Book Dropbox  ile entegre olarak dosyalarınızı buluta depolar. Tüm sistem koruması ve dosyalarınız için güvenli silme işlemi için My Book ayrıca Acronis True Image (ATI) WD Sürümü de içermektedir. ATI WD Sürümü entegre bir yazılım olup, PC’deki tüm bilginin güvenliğini sağlar ve ihtiyaç duyulmayan gizli verilerin güvenli bir şekilde silinmesinde kullanılabilir. ATI WD ayrıca sistem çökmeleri gibi felaketlere karşı PC’nizd eki tüm dosya, yazılım ve tercihlerin kurtarılmasında da kullanılır.

    WD Mac için My Book aynı zamanda SüperHızlı USB 3.0 ile UAS bağlantısını birleştirerek arttırılmış hız ve esneklik sağlar. 2 TB/3 TB kapasiteleri olan Mac için My Book, dosyaların güvenli ve efektif yedeklenmesi için Apple’ın Time Machine ile de uyumludur. Sürücü, parola koruması ve dosyaları izinsiz girişlere karşı korumak için geliştirilmiş olan donanım şifrelemesi bulunan WD Security yazılımı ile kullanıcılara sürücüyü kaydetme, teşhis çalıştırması gibi pek çok özellik sunan WD Utilities ile donatılmıştır.

Fiyatlandırma ve Bulunabilirlik

    My Book ve Mac için My Book sabit sürücülerinin 3 yıllık limitli garantisi vardır. Bu sürücüleri wdstore.com adresinde bulunan WD mağazasında ya da seçilmiş perakendeci ve distribütörlerde bulabilirsiniz. Üreticinin önerdiği perakende fiyatı 2 TB için 119.99 USD+KDV, 3 TB için 159.99 USD+KDV , 4 TB içinse 249.99 USD+KDV’dir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.