Donanım

Western Digital 4K oyuncu SSD'sini duyurdu

Western Digital oyun tutkunlarına üst düzey bir deneyim sunacak olan Black 3D NVMe SSD modelini tanıtıldı

Western Digital'den oyunculara özel SSD!

2025 yılına kadar 40 TB sabit disk üretmeye çalışan Western Digital, yakın bir gelecekte depolamaya karşı yeni çözüm yolları sunmaya hazırlanıyor. Şirket, 4K ve Ultra HD grafikleri hızlı ve sorunsuz bir şekilde çalıştıran ve oyun tutkunlarına üst düzey bir deneyim sunacak olan Black 3D NVMe'yi tanıttı.

Black 3D NVMe, 250 GB, 500 GB ve 1 TB boyutlarında geliyor. Yeni SSD, 3,400 MB / sn'ye kadar okuma imkanı sunarken, terabayt çok parçalı uygulamalar için 2,800 MB / s yazma hızı imkanı sunacak. 

250GB, 500GB ve 1TB modelleri'nin fiyatları sırasıyla 120$, 230 ve 450$ arasında değişecek. Nisan ayı sonlarına doğru çıkışı planlanan depolama cihazları, Western Digital fiziksel ve çevrimiçi perakendeci mağazalarından veya online global satış sitelerinden temin edilebilecek.

Video oyunu tutkunları için gelecek olan Black 3D NVMe, birçok oyuncuya rahatlık sunacakmış gibi gözüküyor. 

SSD nedir? Ne işe yarar?

SSD (Solid State Drive – Katı Hal Sürücüsü), verileri depolamada kullanılan mekanik parçalar yerine bellek yongalarından ve dahili devrelerden oluşan sürücülerdir. 

SSD'lerin HDD'lerin karşısındaki en büyük avantajı, hızı. Geleneksel sabit disklere göre SSD'li bir bilgisayar çok daha hızlı açılır ve uygulamaları çok daha hızlı açar.

SSD'ler hareketli parçalara sahip olmadığından, HDD'ler gibi aniden bozulma ihtimalleri daha düşüktür. Bununla birlikte arıza yapan bir SSD'den veri kurtarmak çok daha zor olabilir. SSD'lerin belirli bir yazma kapasitesi vardır ve bu kapasiteye ulaştıklarında kullanılmaz hale gelirler. Hareketli parçalara sahip olmaması, SSD'lerin dışarıdan gelecek sarsıntılardan HDD'ler gibi etkilenmediği anlamına gelir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.