"ÜCRETSİZ YÜKSELTME KALICI DEĞİL"
Microsoft'un Windows 10'u Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarına ilk bir sene boyunca (Temmuz 2016'ya kadar) ücretsiz sunması, kulağa inanması güç güzellikte bir teklif gibi geliyor. Sonuçta Microsoft, bugüne kadar böyle bir şey yapmamıştı.
Windows 10 güncellemesinin kalıcı olmadığı ise doğru değil. Resmi Windows blog'una göre Windows 10'a yükseltilen bir cihaz, onu cihazın ömrü boyunca ücretsiz olarak kullanabilecek.

"WİNDOWS 10 ÜYELİK GEREKTİRİR"
Bu iddia da yanlış çünkü Windows 10'a yükselten cihazlar, güncellemeleri ücretsiz olarak almaya devam edecekler. Ancak Windows 10'a ücretsiz yükseltme seçeneği, Temmuz 2016 sonrasında sunulmayacak. Bu tarihin ardından işletim sisteminin Pro sürümü 199 dolara, Home sürümü ise 119 dolara satılacak.

"ÖN YÜKLÜ UYGULAMALARI KALDIRAMAZSINIZ"
Aksine, Windows 10'la yüklü gelen uygulamaları kaldırabiliyorsunuz. Bunun için ilgili uygulamaya sağ tıklayıp Kaldır demeniz yeterli. Aynı anda birden fazla uygulamayı kaldırmak için PowerShell komutlarından faydalanabilirsiniz.

"32-BİT VEYA 64-BİT'TE SIKIŞIP KALACAKSINIZ"
Windows 8 ve 8.1'de işletim sistemini tamamen baştan yüklemeden 32-bit veya 64-bit arasında geçiş yapamıyordunuz. Çoğu kullanıcı aynı kısıtlamanın Windows 10'da da bulunduğunu sanıyor. Ancak çok basit bir yol olmasa da, veri kaybetmeden daha güvenli ve daha kolay geçiş yapmanın bir yolu var.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.