Donanım

Windows 8'de Bilgisayarı Yenileme ve Bilgisayarı Sıfırlama çalışmıyor?

Windows 8'de "Bazı dosyalar eksik. Windows yüklemeniz veya kurtarma medyası bu dosyaları sağlayacak" hatası nasıl çözülür?


Windows 8 yüklü bilgisayarımda "Bilgisayarı Yenileme ve Bilgisayarı Sıfırlama" işlemini yapmaya çalıştığımda işlem başlamıyor ve "Bazı dosyalar eksik. Windows yüklemeniz veya kurtarma medyası bu dosyaları sağlayacak" gibi hatalarla karşılaşırsanız merak etmeyin. Bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz.

●Kurtarma bölümü bilgisayarı ilk aldığınızda üretici tarafından sabitdisk üzerinde oluşturulan bir alandır ve Windows 8 kurulum dosyalarını barındırır. Windows 8 kurulum medyasını (DVD veya USB olabilir) sisteme bağlamalısınız.

●Windows 8 işletim sistemini kendiniz kurduysanız ve Sıfırlama ve Yenileme işlemleri için bir disk imajınız yoksa kendiniz bir disk imajı oluşturmalısınız. 

●Windows 8'de  Recimg.exe komutu disk imajı oluşturmak için kullanabileceğiniz bir komuttur.

●Windows 8 disk imajı oluşturmak için disk üzerinde en az 5 GB yere ihtiyacınız var. 

●Bilgisayarınızda kurulu programlara göre yer ihtiyacı artacaktır.

Windows 8 disk imajı oluşturmak için şunları yapın

●Windows 8 'de CMD komutunu yönetici olarak çalıştırın.

●Komut isteminde şu komutu yazın ve enter tuşuna basın:recimg - CreateImage C:/RefreshimageBu komut Refreshimage klasörüne Windows 8 'in disk imajını oluşturacaktır.

●Recimg komutu, Windows 8 PC yenilemek için kullanılan özel bir görüntü / disk imajı kaydedecektir.

Yorumlar
Eray
Merhaba, ben disk imajı oluşturmama rağmen aynı hatayı alıyorum, sorunu nasıl çözebilirim?
Cevapla
allo
tesekkurler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.