Donanım

Windows'da aygıta veya dosyaya erişilemedi hatası çözümü!

"Windows belirtilen aygıta yola veya dosyaya erişemedi. Öğeye erişmek için gereken izinleriniz olmayabilir." "Windows cannot access the specified device, path, or file. You may not have the appropriate permission to access the item" hatası alıyorum, ne ya


Window 7 yüklü bilgisayarınıza bir oyun yüklediniz ve masaüstüne ikonu geldi. İkonu tıkladığınız ve "Windows belirtilen aygıta yola veya dosyaya erişemedi. Öğeye erişmek için gereken izinleriniz olmayabilir." "Windows cannot access the specified device, path, or file. You may not have the appropriate permission to access the item" hatasını aldınız.

Peki bunun nedeni nedir, neden bu hatayı alıyorum? Öncelikle Mevcut dosyayı açmak için izniniz olup olmadığını denetleyin. Dosya veya klasörün izinleri denetlemek için şu yolu izleyin:

1418731346_img20141216131834.jpg

1.Dosyayı veya klasörü sağ tıklatın ve ardından Özellikler'i tıklatın.

2. Güvenlik sekmesini tıklatın.

3. Grup veya Kullanıcı adları altında, sahip olduğunuz izinleri görmek için adınızı tıklatın. 

4. Düzenle'yi tıklatın, ardından gereksinim duyduğunuz izinlere ilişkin onay kutularını tıklatarak işaretleyin ve sonra Tamam'ı tıklatın.

Windows'un erişemediği dosyanın yolunu denetleyin ve konuma erişilebildiğinden emin olun. Dosyanın taşınmadığından veya silinmediğinden emin olun. Dosya taşınmış veya silinmişse de bu hatayı alabilirsiniz. Dosyanın konumuna göz atın ve dosyanın bu konumda bulunduğundan emin olun.

Dosyanın Windows tarafından engellenip engellenmediğini denetleyin

1418731373_img20141216131855.jpg

Bazı durumlarda dosya Windows tarafından engellenebilir. Dosyanın özelliklerini denetleyin; Bu dosya başka bir bilgisayardan geldi ve bu bilgisayarın korunmasına yardımcı olmak için engellenmiş olabilir şeklinde bir not olabilir. Dosyayı denetlemek ve engellemeyi kaldırmak için şu adımları izleyin:

1418731359_img20141216131916.jpg

1. Engellenen dosyayı sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın.

2. Genel sekmesinde, kullanılabiliyorsa Engellemeyi Kaldır seçeneğini tıklatın.

 Virüsten koruma yazılımınızın dosyayı engelleyip engellemediğini denetleyin

Bazı durumlarda sorunun kaynağı Anti Virüs yazılımı olabilir. Virüsten koruma yazılımınızı geçici olarak devre dışı bırakıp dosyayı açmaya çalışarak dosyayı engelleyip engellemediğini denetleyebilirsiniz.

Yorumlar
Yunus Demir
abi senin yolunu izledim ve düzenleye tıkladığında bir dakka bekliyo sonra yine aynı hatayı veriyor yani anlayacağın hşiçbir şey yapmama izin vermiyor
Cevapla
ömer faruk
reis nasıl çözdün çözdünmü aynı sorun bende devar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.