Donanım

Wireless şarj teknolojisi diğer cihazlar için de gelecek

Diğer cihazlara da wireless şarj teknolojisi geliyor

Wireless şarj teknolojisi diğer cihazlar için de gelecek

Nokia Lumia’larla açılan wireless şarj dönemi, akıllı telefonlar için basit gibi gözükse de çok kullanışlı teknolojilerden bir tanesi. Akıllı telefonların wireless şarj teknolojisine artık alıştık. Yakın zamanda akıllı telefonlardan daha küçük ve basit teknolojiler için de wireless şarj sistemi için ışık yakıldı.

Kullanıcıların en büyük dertlerinden biri batarya. Teknolojinin her geçen gün geliştiği bugünde insanlar artık telefonlarının, cihazlarının prize bağlı olmasını istemiyor. Önümüzdeki  5 yıl içinde wireless şarj teknolojisi kablosuz klavye, Mouse, mobil aksesuarlar, bilgisayar aksesuarları ve sensörler için NFC bağlantısı ile şarj sistemi gelmesi bekleniyor.

1366881986_130318104945.jpg

Telefonlardan sonra batarya teknolojisinin basit cihazlara gelmesi sevindirici bir haber oldu. Wireless şarj sistemi NFC teknolojisinin gelişmesiyle teknoloji adına gelecek vaat ediyor. Artık istediğimiz yerde istediğimiz zaman batarya şarj etmek çok daha kolay olacak.

Yorumlar
muster
aslında her yenilik, bir şeyleri götürerek, ya da bir yan etkiyle gelir. Bunun yan etkileri ise ne gibi şeyler olacak, hazırlıklıyız...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.