Xiaomi akıllı gözlük işini abarttı!

Xiaomi Mijia Gözlük Çinli şirket tarafından piyasaya sürüldü. Gözlükler XiaomiYouPin web sitesinde listeleniyor ve 3 Ağustos'tan itibaren satın alınabilir olacak.

Xiaomi akıllı gözlük işini abarttı!

Gözlükler için şimdiden rezervasyon yaptırabiliyor ancak henüz sitede  Xiaomi Mijia gözlüklerinin fiyatından ve özelliklerinden bahsedilmiyor.

Mijia gözlüklerinin 50 megapiksellik dört yuvalı dördü bir arada geniş açılı kamera ve bölünmüş optik görüntü sabitleme (OIS) özelliğine sahip 8 megapiksel periskop telefoto kameraya sahip olduğu ve gözlüklerin yaklaşık 100g ağırlığında olduğu söyleniyor. Rapora göre Mijia gözlükleri 5x optik zoom ve 15x hibrit zoom sunuyor.

SparrowNews tarafından hazırlanan bir rapora göre, Xiaomi Mijia Gözlük Kamerası 2.699 CNY (yaklaşık 400 dolar ) olarak fiyatlandırıldı. Kalabalık toplama dönemi için, gözlük kamerasının 2.499 CNY (yaklaşık 375 dola.) karşılığında satışa sunulacağı bildiriliyor. Ancak fiyatlandırma ayrıntılarının veya aşağıdaki diğer özelliklerin henüz bağımsız olarak doğrulanamadığını belirtmekte fayda var.

Xiaomi akıllı gözlük işini abarttı! - Resim : 1

Xiaomi akıllı gözlük işini abarttı!

Xiaomi Mijia gözlüklerinin 50 megapiksel dörtlü bayer dördü bir arada geniş açılı kamera ve 8 megapiksel periskop telefoto kameraya sahip olduğu ve kameranın bölünmüş OIS özelliği ile donatılacağı bildiriliyor.. Kullanıcıların gerçek zamanlı olarak video kaydetmesine izin vereceği söyleniyor. Rapora göre, Xiaomi Mijia Gözlük bir akıllı telefona bağlanabiliyor ve görüntüleri hızla içe aktarabiliyor. Yerleşik bir Qualcomm Snapdragon 8 çekirdekli bağımsız bilgi işlem platformuna sahip olduğu söyleniyor. Raporlar, bunların da artırılmış gerçeklik (AR) gözlükleri olduğunu ekliyor. Mijia Gözlüklerinin İngilizce ve Çince arasında çeviri yapabildiği bildiriliyor.

Gelecekte OTA güncellemeleriyle daha fazla özelliğin geleceği de söylentiler arasında.