Xiaomi Mi Band 5'e dişli rakip! Galaxy Fit 2 ucuz fiyatıyla satışta

Geçtiğimiz ay Hindistan'da satışa sunulan akıllı bilekliği yakın zaman içinde ülkemizde de görmeyi bekliyoruz.

Xiaomi Mi Band 5'e dişli rakip! Galaxy Fit 2 ucuz fiyatıyla satışta

Samsung geçtiğimiz ay Galaxy Fit 2 akıllı bilekliğini satışa sundu. 100 dolardan satılması beklenen akıllı bileklik, 55 dolarlık fiyatıyla bir çok kişiyi memnun edecek gibi duruyor.

Samsung Galaxy Fit 2 satışları başladı!

Giyilebilir teknoloji sektöründe önde gelen şirketler arasında olan Samsung, spor ve sağlık verilerinin düzenli takibini sağlayan yeni akıllı bilekliği Galaxy Fit 2'yi geçtiğimiz ay duyurmuştu. Ancak bu tanıtımda fiyatından bahsetmemişti. Bilekliğin ortalama 100 dolardan satışa çıkacağı tahmin ediliyordu. 

Geçtiğimiz haftalarda Hindistan'da satışı sunulan ürün tahmin edilenin aksine 55 dolarlık fiyatıyla raflardaki yerini aldı. Siyah ve kırmızı renk seçenekleri bulunan model kullanıcıya bağlı olarak da üç haftaya kadar pil ömrü sunuyor. Samsung imzalı akıllı bileklik, bugün itibariyle pek çok platformda da satışa sunuldu.

Xiaomi Mi Band 5'e dişli rakip! Galaxy Fit 2 ucuz fiyatıyla satışta - Resim : 1

Samsung Galaxy Fit 2'nin en önemli geliştirmesinin daha büyük ekran olduğunu söyleyebiliriz. 126 x 294 çözünürlüğe sahip 1,1 inçlik kavisli bir ekrana sahip olan akıllı bilekliğin donanımlarına gelecek olursak, aktivite ve uyku izleme ile birlikte ayrıca kalp atış hızınızı ve stres seviyenizi ölçebilen sensörlerin yer aldığını söyleyebiliriz. Ek olarak, devam eden COVID-19 pandemisini göz önünde bulundurarak ellerinizi düzenli aralıklarla yıkamanızı hatırlatır. Galaxy Fit 2, toza ve suya karşı da dayanıklı. Tek bir şarjla 15 ila 21 gün dayanıklılık süresi sunduğu iddia edilen bileklikte 159 mAh'lık bir pil bulunuyor. Ürünün ülkemizdeki satışlarının ne zaman başlayacağı ise henüz bilinmiyor.