Xiaomi Pad 5 içi global güncelleme yolda

Çinli teknoloji devi Xiaomi yeni cihazı Xiaomi Pad 5 için beklenen güncellemeyi sunmaya başladı. İşte global güncelleme ile ilgili detaylar.

Xiaomi Pad 5 içi global güncelleme yolda

Avrupa ve küresel pazarlarda var olan Xiaomi Pad 5 birimleri, Android 12 güncellemesini almak için sıraya girdi. Bu güncelleme dalgası az sayıda kullanıcıyla başlayacak ve kademeli olarak genişleyecek. En sabırsız olanlar için güncellemenin manuel bir yolu da sunulacak.

Xiaomi Pad 5 içi global güncelleme yolda

Xiaomi Pad 5 içi global güncelleme yolda - Resim : 1

Pad 5, geçen yıl Android 11 ve MIUI 12.5 ile piyasaya sürüldü. Yeni güncelleme, onu Android 12 ve MIUI 13.1'e getirecek ve ayrıca en son Eylül güvenlik düzeltme ekini de içeriyor. Dikkat etmeniz gereken sürümler, global bir biriminiz varsa 13.1.1.0.SKXMIXM ve Avrupa listeleri için 13.1.2.0.SKXEUXM kod adı geçerli. Hint versiyonu bu yıl piyasaya sürüldü ve kutudan MIUI 13 çıktı. Değişiklik günlüğü oldukça kısa, sadece yeni Android sürümünü ve güvenlik düzeltme ekini içeriyor. MIUI 13 yeni widget'lar sunuyor, güvenliği ve akıllı ev entegrasyonunu iyileştiriyor, tasarımı güzelleştiriyor. 13. sürümdeki önemli güncellemelerden biri, özellikle büyük ekranlar için tasarlanmış bir "MIUI Pad" dalının tanıtılmasıydı.

Bu arada, Pad 5, Q1'de MIUI 13 almaya ayarlanmış iki düzineden fazla Xiaomi cihazından yalnızca biri. Bahsettiğimiz gibi, güncellemenin manuel bir yolu da sunuluyor. Çinli teknoloji devi Xiaomi son zamanlarda çalışmalarını fazlasıyla hızlandırdı diyebiliriz. Bu kapsamda yenilikler hız kesmeden devam edecek.