Donanım

Xiaomi ve Li Ning akıllı bir ayakkabı geliştiriyor

Giyilebilir teknolojik ürünler aldı başını gidiyor. Xiaomi bu defa akıllı ayakkabı işine el atıyor.

Xiaomi ve Li Ning akıllı bir ayakkabı geliştiriyor

Xiaomi aksesuar odaklı ürünlere yönelmeyi sürdürüyor. Mi Band adlı sağlık bilekliğiyle kayda değer bir satış başarı yakalayan Çinli üretici yuvarlak  ve metal kasaya sahip bir akıllı saat çalışmalarını da sürdürüyor.

Reuters tarafından yayımlanan bir raporda ise Xiaomi’nin bu defa akıllı bir ayakkabı geliştirdiği ifade ediliyor. Xiaomi akıllı ayakkabı için Çin’in önde gelen ancak son yıllarda satışlarda düşüş yaşayan spor markası Li Ning firmasıyla ortaklığa gidecek. Mi Band akıllı bileklik için de ortaklık yapan ikili akıllı ayakkabıyı bu yıl piyasaya sunması planlıyor. 

Akıllı ayakkabıda bir çip yer alacak ve söz konusu çip uyumlu mobil uygulama sayesinde kaydedilen koşu-yürüyüş mesafesini ve diğer aktiviteleri analiz ederek bilgileri akıllı telefonun ekranına yansıtacak. Mi Band’a eşlik eden Huami Teknolojisiyle geliştirilen ayakkabının diğer Xiaomi ürünlerinde olduğu gibi uygun fiyatlı olması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.