Xiaomi yeni projektör cihazını cazip fiyattan satışa sundu

Çinli teknoloji devi Xiaomi, akıllı telefon ve tablet gibi bilindik sektörlerin dışında daha pek çok alanda yeni cihazlar üretmeye devam ediyor.

Xiaomi yeni projektör cihazını cazip fiyattan satışa sundu

Xiaomi, Çin'de yüz yüze bir tanıtım etkinliği düzenledi ve bir dizi yeni ürün sundu. Ana odak noktası yeni Redmi Note 13 serisi modelleri ve Redmi Pad SE oldu. Ayrıca etkinliğin sonunda iki yeni projektör, RedmiProjector 2 ve Projector 2 Pro'yu da tanıttılar.

Redmi Projector 2, Yeşil ve Kum renk seçenekleriyle geliyor. Resmi özelliklere göre, 180 CVIA lümen parlaklık değerine sahip. Bu projektörün en dikkat çekici özelliği, projeksiyonu açtığınızda otomatik olarak odaklamayı gerçekleştiren entegre bir motor yardımıyla çalışan ev yapımı çok yönlü düzeltme AI algoritmasıdır. Özel olarak tasarlanmış kapalı optik sistemle birlikte, bu projektör 10 yıla kadar etkileyici bir ömür sunar. 1080P keskin bir çözünürlüğe sahip ve 1.2:1 projeksiyon oranını destekler. Ses konusunda, çift dahili hoparlörü bulunuyor ve WANOS Çin panoramik sanal ses alanı kodlama teknolojisiyle daha etkileyici ve katmanlı bir ses deneyimi sunar.

Xiaomi yeni projektör cihazını cazip fiyattan satışa sundu

Redmi Projector 2 Pro ise iki projektör arasında daha üst sınıf bir modeldir. Kapalı optik sistemi, ışık verimliliğini %50 artırarak daha yüksek parlaklık sağlar. Özel bir asferik lens ile donatılmıştır, bu da daha net ve detaylı bir görüntü kalitesi sunar. SGS tarafından projektörün parlaklığı etkileyici bir şekilde 300 CVIA lümen olarak sertifikalandırılmıştır. 1080P çözünürlük ve 1.2:1 projeksiyon oranına sahip. Ayrıca özel bir TOF (Uçuş Zamanı) lazer algılama modülü bulunuyor. Bu modül, yüksek çözünürlüklü bir kamera ve AI destekli algoritmalarla birlikte çalışarak görüntü ayarlarına hassas düzenlemeler yapar. Akıllı adaptif görüntü sistemi ve altı eksenli jiroskop sayesinde manuel ayarlama yapmadan sorunsuz ve hızlı kalibrasyon sağlar. Projektör, 1.5GB+32GB depolama kapasitesiyle birlikte Amlogic T950D4 yonga seti tarafından desteklenmektedir.

Xiaomi, Redmi Projector 2'yi 999 yuan (136$) ve Redmi Projector 2 Pro'yu 1.399 yuan (190$) başlangıç fiyatıyla satışa sundu. Ancak perakende fiyatları sırasıyla 1.299 yuan (176$) ve 1.699 yuan (229$) olarak belirlendi.