Donanım

Xiaomi'den iki dizüstü bilgisayar geliyor

Xiaomi'nin akıllı telefon dünyasında göstermiş olduğu başarı PC kategorisine de taşıması bekleniyor.

Xiaomi'den iki dizüstü bilgisayar geliyor

Uygun fiyatlı akıllı telefon çözümleriyle adından sıkça söz ettiren ve gerçekleştirdiği başarılı satışlarla dünyanın en büyük dördüncü akıllı telefon üreticisi konumuna yükselen Xiaomi gözünü bu defa bilgisayar dünyasına dikti.

Xiaomi’nin bilgisayar sektörüne gireceği geçtiğimiz yıldan bu yana konuşuluyor. Endüstrinin güvenilir kaynaklarından DigiTimes’ a göre Xiaomi iki bilgisayar üzerinde çalışıyor. Söz konusu modeller 12.5 ve 13.3 inç büyüklüğünde olacak. Tedarikçi kaynaklardan edinilen bilgilere göre bilgisayarlar 2016'nın ilk çeyreğinde seri üretime geçip satışa sunulacak. Xiaomi, Inventec  ve Compal Electronics  tarafından üretilecek bilgisayarlardan 12.5 inçlik modelden 250.000 birim, 13.3 inçlik modelden ise 500. 000 bin birim sipariş  vermiş durumda.

1445921810_xiaomi-laptop-640x480.jpg

İlginizi çekebilir; 

Tablet, fitness takip cihazları, hava temizleyicileri, akıllı ölçekler,  televizyon gibi birçok kategoride ürün duyurusu gerçekleştiren Xiaomi son olarak iki tekerlekli akıllı aracı Ninebot mini’yi kullanıcıların beğenisine sundu. Çinli şirketin 2016 başında ilk kez gireceği PC kategorisinde bir kez daha fiyat-performans odaklı ürünler sunması bekleniyor. Xiaomi’nin bilgisayar dünyasına girecek olması, pazarın lideri konumunda olan Lenovo’yu etkilemesi bekleniyor.

Henüz erken ancak Xiaomi’nin tanıtacağı bilgisayarlardan birinin “ikisi bir arada (tablet/bilgisayar)” şeklinde bir çözüm olması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.