Xiaomi’nin akıllı ayak banyosunu gördünüz mü?

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, farklı ve değişik ürünlerini akıllandırmaya devam ediyor. Şirketin bu konuda son adımı ise ayaklara yönelik oldu.

Xiaomi’nin akıllı ayak banyosunu gördünüz mü?

Xiaomi'nin teknoloji devi olarak tanıdığımız şirket, MIJIA Akıllı Sterilize Edici Ayak Banyosu'nu ev pazarı için tanıttı. Çin'de sıkça karşımıza çıkan özel ürünler arasına katılan bu ayak banyosu, 449 yuan (yaklaşık 61 dolar) başlangıç fiyatına sahip.

MIJIA Akıllı Sterilize Edici Ayak Banyosu'nun dikkat çekici bir özelliği, yenilikçi boru hattı UV sterilizasyon teknolojisine sahip olmasıdır. Bu teknoloji, 254nm ultraviyole ışınları üreterek su içindeki bakteri, mantar ve diğer mikroorganizmaları etkili bir şekilde öldürüyor. Su dolaşımı sterilizasyon yöntemi sayesinde, kovadaki ve ayaklardaki bakteriler suyun dolaşımıyla ultraviyole sterilizasyonuna tabi tutuluyor.

Xiaomi’nin akıllı ayak banyosunu gördünüz mü?

Bunun yanı sıra, ayaklarınızdan mikroorganizmaları uzaklaştırırken, cihaz aynı zamanda bir ayak masaj aleti olarak da işlev görüyor. Ayak banyosunun altında bulunan çift döner masaj başlığı, insan elinin masaj dokunuşunu taklit ediyor. Bu cihaz, ayak tabanları ve kemerlerini kapsayan geniş bir temas alanına sahip sekiz büyük temas noktasıyla donatılmıştır. Üç hızlı elektrikli masaj, dalgalanan dalgalar gibi derin ve yüzeysel rahatlama sağlıyor.

Cihaz ayrıca DPS su ve elektrik ayrımını destekliyor, bu da güvenli ısıtma anlamına geliyor. Aynı zamanda hassas sıcaklık kontrolü ve sızıntı koruması özelliklerine de sahip. MIJIA uygulaması üzerinden kontrol edilebilme imkanı da sunuluyor.