Donanım

Xiaomi'nin bir kibrit kutusu kadar küçük gizemli cihazı!

Xiaomi'nin 2 Mart MWC 2015 lansmanında tanıtacağı söylenen kibrit kutusu kadar küçük cihazın görselleri merak uyandırdı.

Xiaomi'nin bir kibrit kutusu kadar küçük gizemli cihazı!

Çin menşeili yenilikçi teknoloji şirketi Xiaomi'nin 2 Mart tanıtacağı öylenen yeni bir cihazın görselleri yayınlandı. Kibrit kutusu kadar küçük olduğu görünen cihaz birkaç ipucu versede gizemini hala koruyor.

Xiaomi'nin bir kutu kibrit kutusu büyüklüğündeki cihazın görsellerine baktığımızda, kayak pisti gibi olağandışı görüntüler karşımıza çıkıyor. Bu cihaz ilk bakışta kötü hava şartlarında çekim yapabileceğiniz kullanımı kolaylaştıracak DVR aksiyon kamerası izlenimi veriyor. Ayrıca kutunun yanında bulunan kibritin de S-pen benzeri bir kalem olduğunu düşünüyorum. Cihazın kibrit kutusu kadar küçük olduğunu düşündüğümüzde elle kullanımı zor olacağından kalem ile kontrolu sağlanabilir olacak.

1425207358_img20150301124723.jpg

Ongörülerimiz doğru çıkarsa aksiyon kamerası olduğunu düşündüğümüz Xiaomi markalı cihaz, muhtemelen 138 derecelik bir görüş açısına sahip geniş açılı objektife sahip olacak. Öte yandan 30 fps(saniyede 120 kare) görüntü işleme veya 1080p 4K video çekmenize imkan veren bir kamera ile karşılaşabiliriz. Buna ek olarak, cihazın 128 GB'a kadar  microSD kart desteği sunacağını söyleyebilirim.

Tabii bu tahminler cihaz hakkında yeterli bilgi yer almadığı için şimdilik sadece bir iddia olarak kalacak. Gerçeği yarın düzenlenecek olan MWC 2015 lansmanında öğreneceğiz. Peki siz bir tahmin yürüttüğünüzde bu cihazın ne olduğu konusunda bir fikriniz var mı?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.