Xiaomi’nin yeni ürünleri global pazarda çok ses getireceğe benziyor

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, ürün portföyünü geliştirmeye devam ediyor. Peki sırada ne var dersiniz?

Xiaomi’nin yeni ürünleri global pazarda çok ses getireceğe benziyor

Xiaomi, global web sitesinde 5W kapasiteli küçük bir güneş paneli olan Xiaomi Outdoor Camera Solar Panel’i tanıttı. Bu kompakt panel, IP66 su geçirmez korumaya sahip ve Xiaomi BW300 ve BW500 dış mekan kameralarıyla uyumlu olarak kullanılabiliyor.

Xiaomi Outdoor Camera Solar Panel, güneş enerjisini verimli bir şekilde dönüştürerek uzun ömürlü bir batarya ömrü sunuyor. Bu sayede, kesintisiz ve güvenilir güç kaynağı sağlayarak uzun süreli kayıt imkanı sunuyor. USB-C su geçirmez bağlantı noktası, şarj işlemini daha güvenli hale getirirken sızıntıları da önlüyor.

Yeni Xiaomi güneş paneli, monokristal silikondan yapılmış olup, outdoor kameraya USB-C aracılığıyla bağlanabilen 3 metrelik bir kablo ile birlikte geliyor. Bu uzun uzatma kablosu, mükemmel kurulum yerini bulmayı kolaylaştırırken kameraya bağlanmayı da sağlıyor.

Xiaomi’nin yeni ürünleri global pazarda çok ses getireceğe benziyor

Ürün, -20ºC ile 55ºC arasındaki sıcaklık aralığında çalışabiliyor. Güneş panelinin bağlantı kablosu da su geçirmez özellikte olup, çalışma sırasında sıvı girişini etkili bir şekilde engelliyor.

Xiaomi Outdoor Camera Solar Panel’in boyutları 218 x 178 x 16mm olup, bazı aksesuarlarla birlikte geliyor. Bu aksesuarlar arasında montaj braketleri, konumlandırma etiketi, genişleme vidaları ve vidalar bulunuyor. Ürün paketinde bir kullanım kılavuzu da yer alıyor.

Xiaomi BW300 ve BW500 dış mekan kameralarının yanı sıra bu güneş panelinin çıkış tarihi ve fiyatı hakkında henüz resmi bir bilgi bulunmuyor. Ancak Xiaomi’nin bu yeni ürünlerin tanıtımını yakında yapması bekleniyor. Yeni Xiaomi Outdoor Camera Solar Panel’in diğer Xiaomi ürünleriyle uyumlu olup olmayacağı ise belirsizliğini koruyor.