XP ölüme terk edildi, peki ne olacak? - Page 1

2001 yılında ilk kez karşımıza çıkan ve Microsoft`un en ses getiren ürünü olan Windows XP`nin üzerinden geçen 13 yıl içinde Microsoft da boş durmadı ve son olarak Windows 8 işletim sistemiyle hem mobil platformu hem de masaüstü platformu bir araya getirdi.

XP ölüme terk edildi, peki ne olacak? - Page 2

Ancak yeni donanımlar altında çalışabilen Windows 8`i kullanmayı tercih etmeyen ve eski bilgisayarların yaygın olarak kullanıldığı ülkelerde ise Windows XP tüm uyarılara rağmen kullanılmaya devam ediyor. İşte o ülkelerden bazıları; Çin - yüzde 54.79 Cook Adaları - yüzde 72.14 Küba - yüzde 52.93 Eritrea - yüzde 58.25 Kuzey Kore - yüzde 61.47 Fas - yüzde 44.66 Norfolk Adası - yüzde 70.18 Vietnam - yüzde 44.33

XP ölüme terk edildi, peki ne olacak? - Page 3

Elbette bugünden itibaren Windows XP çalışmaya devam edecek. Sadece Microsoft`un desteğinin kesilmesi söz konusu... Peki bundan sonra ne olacak? Windows XP ile yalnız kalan kullanıcıları neler bekliyor?

XP ölüme terk edildi, peki ne olacak? - Page 4

Windows XP`ye verilen desteğin bitmesi, Windows Update`in aniden çalışmayı durduracağı anlamına gelmiyor. Sadece yeni güncellemeler artık Windows Update`de belirmeyecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.